Палилула до егала из пенала, туце голова у Рожини

У 10. колу Окружне лиге, фудбалери Палилуле играли су у Алексинцу  против Победе из Русне и изборили реми – 1:1.

Палилулци су лепо отворили утакмицу и у првих 20 минута промашили три стопостотне прилике. И, како то обично у таквим приликама бива, стигла је казна; гости су повели у 42. минуту поготком Илије Тасића. И у другом делу Алексинчани су имали прилике, али нису успели да поравнају резултат. „Резервиста” Никола Денић имао је шансу из слободног ударца, али је уместо мреже погодио стативу. Палилулци су до егала дошли у 76. минуту поготком Николе Радојковића из пенала.

Наш други представник у овом рангу, Јастребац из Тешице, наставио је серију лоших резултата  и у Мерошини изгубио од екипе Рада са 1:0.

И Полет из Радевца, наш трећи окружни лигаш, није осетио сласт победе; поражен је у Балајинцу од екипе Земљорадника са 4:1.

Шарлинац: Топлица – Тасковићи 1:1,
Чечина: Моравац – Раднички (Кочане) 1:0,
Баличевац: Баличевац – Сврљиг 3:4, и
Рожина: Наисус – Раднички (Чапљинац) 11:1.

Слободан је био Борац из Азбреснице.

После 10. кола на челу табеле је и даље Сврљиг сада са 23 бода. Што се алексиначких клубова тиче, најбољи пласман бележи Палилула која је на седмом месту са 13 бодова, колико имају и Рад на осмој и Топлица на деветој позицији. Јастребац и даље заузима претпоследње, 14. место са шест бодова, док је Полет на дну табеле са једним бодом.

Фотографије: Милан Јовановић (ФК Полет), Никола Митић (ФК Палилула).

ПАЛИЛУЛА- ПОБЕДА 1:1 (0:1)

Градски стадион, Алексинац. Гледалаца: 30. Судија: Милош Бранковић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Тасић у 42, 1:1 Н. Радојковић (из пенала) у 76. минуту. Жути картони: Д. Радојковић, Р. Јанковић, Рајковић (Палилула), Здравковић, Димитријевић (Победа).

ПАЛИЛУЛА: Стојадиновић, Л. Јанковић, Лукић, Милановић, Д. Радојковић, Р. Јанковић, Милановић (од 68. Маринковић), Бранковић, Рајковић, Н. Радојковић, Станковић (од 46. Денић).

ПОБЕДА: Маријановић, Глигоријевић, Здравковић, Илић, Стевановић, Љубисављевић (од 76. Димитријевић), Тасић, Станисаљевић, Миша  Стојановић, Марио Стојановић, Васић (од 67. Величковић).

ЗЕМЉОРАДНИК – ПОЛЕТ (Р) 4:1 (2:0)

Игралиште у Балајинцу. Гледалаца: око 30. Судија: Богдан Тошић (Ниш). Стрелци: 1:0 Стефановић (из пенала) у 7, 2:0 Васић у 12, 3:0 Срејић у 60, 3:1 Радојловић (аутогол) у 68, 4:1 Коцић у 83. минуту. Жутикартони: С. Петровић, Д. Јовановић (Полет).

ЗЕМЉОРАДНИК: Величковић, М. Петковић, Илић, Срејић, А. Петковић, Стефановић, Васић, Коцић, Стевановић, Демић, Радојловић.

FK PoletПОЛЕТ: М. Јовановић, Д. Јовановић, Д. Петровић, Вељковић, Николић, Агатоноић, Обрадовић, Миљковић, Ракић, Ђорђевић, С. Петровић.

На насловној фотографији: Детаљ са утакмице Топлица – Тасковићи (фото: Небојша Есперо Станковић)