Opravdali ulogu favorita

Rukometaši Rukometnog kluba Aleksinac nastavili su pobednički niz i zabeležili treću pobedu u jesenjem prenstvu Prve lige – Istok.

Oni su juče u Bujanovcu savladali BSK Hebu sa pet golova razlike – 25:30 (7:21).

− Opravdali smo ulogu favorita, iako je ovo bilo teško gostovanje, jer je naš rival ekipa čiji se stil i sistem igre bitno razlikuje kada igra u gostima i kada nastupa kod kuće. Prvo poluvreme smo odigrali fantastično, u nastavku je došlo do opuštanja, ali pobeda nije došla u pitanje − kaže trener RK Aleksinac, Vladan Stošić.

Za RK Aleksinac najviše golova postigao je Miloš Nisić koji se 11 puta upisao u listu strelaca, dok je Bratislav Milanović devet puta zatresao protivničku mrežu.

RK Aleksinac

Nakon četiri odigrana kola, na liderskoj poziciji je Arif Knjaz sa pet bodova, slede Aleksinac, Mladost i  Niška Banja  sa po četiri boda, itd.

U narednom kolu Aleksinčani će ugostiti ekipu Niške Banje.

Fotografije: RK Aleksinac

BSK HEBA – ALEKSINAC 25:30 (7:21)

SC Mladost, Bujanovac. Gledalaca: 50. Sudije: Stefan Petković (Leskovac), Vladan Mitić (Niš). Sedmerci: BSK Heba 6 (4), Aleksinac 3(2). Isključenja: BSK Heba 10, Aleksinac 4 minuta.

BSK HEBA: Jović, Menković 1, Manić 1, Mitić, Tašković 6, Ilić 10, Dimitrijević, L. Stojanović, M . Stojanović 3, Petković 1, Nikolić.

ALEKSINAC: Jovanović, Nisić 11, Živanović 1, Zlatanović, Savić 1, Stefanović 2, Trivunac 2, Mirčić, Mitrović, Milanović 9, Nedeljković 1, Ivanović, Pekas 3, Bojović.