Оправдали улогу фаворита

Рукометаши Рукометног клуба Алексинац наставили су победнички низ и забележили трећу победу у јесењем пренству Прве лиге – Исток.

Они су јуче у Бујановцу савладали БСК Хебу са пет голова разлике – 25:30 (7:21).

− Оправдали смо улогу фаворита, иако је ово било тешко гостовање, јер је наш ривал екипа чији се стил и систем игре битно разликује када игра у гостима и када наступа код куће. Прво полувреме смо одиграли фантастично, у наставку је дошло до опуштања, али победа није дошла у питање − каже тренер РК Алексинац, Владан Стошић.

За РК Алексинац највише голова постигао је Милош Нисић који се 11 пута уписао у листу стрелаца, док је Братислав Милановић девет пута затресао противничку мрежу.

РК Алексинац

Након четири одиграна кола, на лидерској позицији је Ариф Књаз са пет бодова, следе Алексинац, Младост и  Нишка Бања  са по четири бода, итд.

У наредном колу Алексинчани ће угостити екипу Нишке Бање.

Фотографије: РК Алексинац

БСК ХЕБА – АЛЕКСИНАЦ 25:30 (7:21)

СЦ Младост, Бујановац. Гледалаца: 50. Судије: Стефан Петковић (Лесковац), Владан Митић (Ниш). Седмерци: БСК Хеба 6 (4), Алексинац 3(2). Искључења: БСК Хеба 10, Алексинац 4 минута.

БСК ХЕБА: Јовић, Менковић 1, Манић 1, Митић, Ташковић 6, Илић 10, Димитријевић, Л. Стојановић, М . Стојановић 3, Петковић 1, Николић.

АЛЕКСИНАЦ: Јовановић, Нисић 11, Живановић 1, Златановић, Савић 1, Стефановић 2, Тривунац 2, Мирчић, Митровић, Милановић 9, Недељковић 1, Ивановић, Пекас 3, Бојовић.