Okrug: Slavlje Radevčana uz het-trik Radojkovića

U 2. kolu Okružne fudbalske lige, od četiri kluba sa teritorije aleksinačke opštine, jedino su Radevčani slavili.

Oni su igrali u Kočanu, gde su sa 0:3 pobedili ekipu domaćeg Radničkog. Het-trik je postigao je Nikola Radojković. Od tri pogotka izdvaja se evrogol u 20. minutu kada je Radojković iskosa sa 25 metara efektno savladao golmana Stamenkovića. Sudija Veljko Savić, zbog oštrih startova, isključio je dvojicu igrača; u 21. minutu crveni karton je dobio igrač gostiju Stefan Stevanović, a u 55. minutu pocrveneo je igrač domaće ekipe Strahinja Aritonović.

Palilula je igrala u Taskovićima protiv istoimene ekipei pretrpela poraz od 9:4. Na poluvremenu je bilo 5:0 za Taskoviće, a u nastavku obe ekipe su postigle još po četiri gola. Junak utakmice je igrač domaće ekipe Ismail Raimović koju je postigao pet golova.

Poraženi su i Kormanci i Tešičani; Sloga je u Kormanu izgubila od Zemljoradnika iz Balajinca sa 0:5, a Jastrebac u Tešici od Naisusa iz Rožine sa 0:3. Na utakmici u Tešici sudija Nikola Mitić pokazao je osam žutih kartona – tri igračima domaće ekipe i pet fudbalerima gostiju.

Šarlinac: Toplica – Sloga (Jovanovac) 3:1,
Merošina: Rad – Baličevac 1:1,
Zaplanjska Toponica: Moravac – Moravac (Čečina) 3:1, i
Azbresnica: Borac – Pobeda (Rusna) 0:2.

Posle dva odigrana kola, sa maksimalnim učinkom na čelu tabele su Zemljoradnik, Taskovići, Naisus, Polet iz Radevca i Pobeda.

SLOGA – ZEMLJORADNIK 0:5 (0:3)

Igralište u Kormanu. Sudija: Stefan Milošević (Niš). Strelci: 0:1 Kocić u 27, 0:2 Kovačević (iz penala) u 39, 0:3 Kocić u 43, 0:4 Stojanović u 75, 0:5 Stojanović u 81. Minutu. Žuti kartoni: Đorđević, M. Anđelković (Sloga), Srejić (Zemljoradnik).

SLOGA: Nedeljković, Stojković (od 46. Janaćković), N. Radojković, D. Đorđević, Stevanović, A. Anđelković (od 73. Dimitrijeić), A. Đorđević, Vojinović, Stanimirović, M. Anđelković, L. Babić.

ZEMLJORADNIK: Veličković, M. Petković (od 72. A. Đorđević) Ilić, Srejić, Denkić, A. Petković, Kovačević, Milojić, Kocić (od 84. Vasić), Stojković, Stevanović (od 51. Demić).

JASTREBAC – NAISUS 0:3 (0:1)

Igralište u Tešici. Gledalaca: 40. Sudija: Nikola Mitić (Niš). Strelci: 0:1 Pešić u 18, 0:2 Grujić (iz penala) u 65, 0:3 Jovanović u 84. minutu. Žuti kartoni: Popović, D. Lukić, A. Dinčić (Jastrebac), Dimitrijević, Kitić, V. Dinić, Pešić, L. Dinić (Naisus).

JASTREBAC: U. Cenić, Simonović (od 46. Stanković), N. Cenić, A. Dinčić, Popović, Filipović, Tasić, Stojanović, D. Lukić (od 67. V. Dinčić), D. Cenić.

NAISUS: Savić, Stojanović (od 46. V. Dinić), Balašević, B. Tasić, M. Tasić, Kostić (od 79. Veljković), Jovanović (od 86. L. Dinić), Dimitrijević, Kitić, Grujić, Pešić.

Fotografije (Jastrebac-Naisus): Oficijalna Instagram stranica FK Jastrebac Tešica

RADNIČKI – POLET 0:3 (0:2)

Igralište u Kočanu. Sudija: Veljko Savić (Niš). Strelci: 0:1 N. Radojković u 9, 0:2 N. Radojković u 20, 0:3 N. Radojković u 70. minutu. Žuti kartoni: Mihajlović, S. Petrović (Polet). Crveni kartoni: Stevanović (Polet) u 21, Aritonović (Radnički) u 55. minutu.

RADNIČKI: Stamenković, Milenković (od 46. Čemerikić), Vučković, Vladimirov, Aritonović, A. Milošević (od 63. Đorđević), M. Milošević, Maksimović, Vučković, Mitić, Cakić (od 54. Micić).

POLET: Pejčinović, Rakić, D. Petrović, Agatonović (od 46. D. Jovanović), Stevanović, S. Petrović, Mihajlović, N. Radojkoić, N. Babić, Đorđević (od 46. A. Petrović), Milić.

Fotografije (Radnički-Polet): Milan Jovanović

TASKOVIĆI – PALILULA 9:4 (5:0)

Igralište u Taskovićima. Sudija: Milan Krstić (Aleksinac). Strelci: 1:0 Raimović u 2, 2:0 Stanković u 9, 3:0 Raimović u 19, 4:0 Raimović u 20, 5:0 Krstić u 33, 6:0 Pavlović u 48, 6:1 Mihajlović u 57, 7:1 Raimović u 62, 8:1 Stojčević u 68, 8:2 Marković u 70, 9:2 Raimović u 71, 9:3 A. Petrović u 73, 9:4 Branković u 80. minutu.

TASKOVIĆI: Stamenković, Fišer (od 51. Zdraković), Milošević (od 51. Jovanović), Pavlović (od 51. Stojčević), Ristić, Stanković (od 51. Stamenković), Pešić, Raimović, Krstić, Alija, Stojanović.

PALILULA: Stevanović, Grujić, Marković, Civić, Branković, Stanković, Filipović, A. Jevremović, A. Petrović, Mihajlović, Đorđević.

Fotografije (Taskovići-Palilula): Nebojša Espero Stanković.