ОФК Рутевац победио Победу, а Тешичани Тасковиће

Две победе, два пораза и један реми – то је биланс клубова са подручја алексиначке општине у 14. колу Окружне фудбалске лиге.

ОФК Рутевац је освојио цео плен на свом терену, а Јастребац из Тешице је победио у гостима. На Градском стадиону у Алексинцу ОФК Рутевац је са 1:0 савладао Победу из Русне. Гол је постигао Милош Митровић у 80. минуту. У Тасковићима права киша голова – укупно девет, Тасковићи – Јастребац 4:5, победа Тешичана.

Јастребац Тешица
ФК Јастребац Тешица (архива)

На свом стадиону на Алексиначком Руднику, Рудар Алпос је поделио плен са Расовачом – 2:2. Са утакмице у Чапљинцу, где је играла против Радничког, Палилула се у Алексинац вратила са пет голова у мрежи. Пораз је претрпела и Слога из Кормана која је у Баличевцу од истоимене екипе изгубила са 3:1.

Батушинац: Младост – Моравац (Заплањска Топоница) 2:1,
Сврљиг: Сврљиг – Елид (Доњи Душник) 4:1,
Чечина: Моравац – Раднички (Кочани) 2:4, и
Азбресница: Борац – Дољевац 0:6.

На табели воде Младост из Батушинца и Дољевац са по 38 бодова. ОФК Рутевац је четврти са 25 бодова, колико има и Јастребац на шестом месту, Рудар Алпос заузима осму позицију са 21. бодом, Палилула је 13. са 18, а Слога 14. са 15 бодова.

ОФК РУТЕВАЦ – ПОБЕДА 1:0 (0:0)

ОФК Рутевац (архива)

Градски стадион, Алексинац. Судија: Владица Миладиновић (Југбогдановац). Стрелац: 1:0 Милош Митровић у 80. минуту. Жути картони: Петровић (ОФК Рутевац), Стаменковић (Победа).

ОФК РУТЕВАЦ: Петровић, Станковић, Ђорђевић, Миљковић, Лазић (од 63. Лазаревић), Милошевић, Илић, Радовановић (од 90. Павловић), Митровић, Арсић (од 46. Игњатовић), Денић.

ПОБЕДА: Величковић, Ранђеловић, Блажић, Стаменковић, Стевановић, Митић, Ивановић, Станисављевић, Димитријевић (од 70. Павловић), Стојановић (од 61. Перић), Васић.

Фотографије са утакмице Тасковићи – Јастребац (Тешица) забележио Небојша Есперо Станковић.