Нове победе Напретка и Мораве за останак у врху

У претпоследњем, 14. колу Зоне Центар наши представници освојили су по три бода која ће им добро доћи за што бољи пласману у врху табеле.

ОФК Напредак 1929 играо је пред својим навијачима против Рудара из Јелашнице и забележио нови тријумф, осми по реду.Изабраници тренера Душана Васића савладали су госте резултатом 2:1 и задржали корак за водећим екипама. Први погодак за Алексинчане постигао је Влада Гојковић у 14. минуту, на 2:0 повисио је Славко Ђорђевић из пенала у 52. минуту, а гости су смањили на 2:1 средином другог полувремена.

ОФК Напредак 1929 Алексинац (фото из архиве)

И фудбалери житковачке Мораве остварили су и те како важну победу у борби за горњи део табеле. Они су у Орљану, погодтком Петра Петровића, победили истоимену екипу са 0:1. У борбеној утакмици која је обиловала оштрим стартовима, али и жутим картонима, Морава је могла и до убедљивије победе, међутим стрелци су затајили. У другом полувремену, иако са играчем мање, домаћи тим је кренуо жестоко, али ипак без праве шансе за погодак. Пред крај утакмице ударац играча Мораве Велинова зауставила је статива.

Ниш: ОФК Ниш – Пуковац 3:1.

Коло пре краја јесењег шампионата, на првом месту је ОФК Синђелић са 40 бодова. Са 10 бодова мање Буковик је други, ОФК Напредак је на трећој позицији са 28 бодова, четврти је Сврљиг са 26, Морава је пета са 24 бода, итд.

Фотографије са утакмице Орљане – Морава: Михајло Илић