NiF šampion Jadranske lige

U Skoplju, glavnom gradu Makedonije, u subotu je održan finalni turnir Jadranske džiu-džicu lige, na kome su, osim takmičara Džudo i džiu-džicu kluba NiF iz Aleksinca, nastupile još tri ekipe: ADK Maribor (Slovenija), Panda iz Herceg Novog (Crna Gora) i Osensei iz Štipa (Makedonija).

U prvom susretu ADK Maribor je pobedio Pandu sa 4:2, a NiF je savladao Osensei rezultatom 5:1. U finalnom okršaju NiF je sa 4:2 savladao ADK Maribor i tako drugi put zaredom postao šampion Jadranske lige. U borbi za treće mesto Panda je pobedila Osensei rezultatom 4:2.

Boje NiF-a u finišu Jadranske lige branili su: Milan Stanisavljević, Nikola Trajković, Stefan Jović, Filip Trajković, Nemanja Pejčić, Miloš Miljković i Andrija Bogdanović.

Istog dana u Skoplju je održan deveti Međunarodnom džiu-džicu turniru „Skoplje open”. Na ovom turniru takmičari aleksinačkog Džudo i džiu-džicu kluba NiF ostvarili veliki uspeh osvojivši čak 11 medalja – četiri zlatne, tri srebrne i četiri bronzane.

Zlatna odličja su osvojili: Milan Stanisavljević (seniori, +94 kg), Stefan Jović (juniori, – 69 kg), Nemanja Pejčić (juniori, +94 kg) i Miloš Miljković (kadeti, -73 kg). Srebro je pripalo Davidu Jankoviću (nade, -50 kg), Jovanu Crnčeviću (nade, +66 kg) i Andriji Bogdanoviću (kadeti, -73 kg), a bronza Lani Dodić (pionirke, -36 kg), Jovanu Paoviću (pioniri, -50 kg), Nemanji Miloševiću (nade, -45 kg) i Vladenu Milovanoviću (nade, – 55 kg).

Na turniru je učestvovalo preko 400 takmičara iz tridesetak klubova, iz devet evropskih država: Srbije, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Makedonije, Crne Gore, Bugarske, Grčke, Turske i Albanije.