Napredak poražen u Čajetini

Košarkaši aleksinačkog kluba doživeli su poraz od domaćeg Zlatibora 85:74 (27:17, 19:25, 28:18, 11:14). Domaćin je znatno bolje otvorio utakmicu, Aleksinčani uzvratili u drugoj četvrtini ali je na kraju ponestalo snage drastično oslabljenom timu Napretka.

U redovima aleksinačkog kluba najefikasniji bio je Simeunović sa 32 poena i 11 skokova. Najviše poena u ekipi Zaltibora postigao je Mitrović (19).

Gosti iz Aleksinca loše su otvorili meč, nakon što su za kratko vreme promaššili dva polaganja, što su igrači Zlatibora na drugoj strani uspešno kažnjavali, posebno šutem sa distance.

Iako su domaći za kratko vreme stekli dvocifrenu prednost, usledio je odgovor gostiju koji su do kraja poluvremena prišli na -4 – 46:42.

Prednost Zlatibora je tokom trećeg perioda ponovo bila u porastu, ali je Napredak ponovo pretio. Poslednja pretnja po pobedu domaćih desila se na nešto više od 3 minuta do kraja, kada je Napredak (poenima Stankovića) prišao na 76:71. Usledila je trojka Kutlešića na drugoj strani, koja je odbila poslednji nalet aleksinačkih košarkaša.

Trener Nebojša Raičević na ovom meču nije mogao da računa na nedovoljno oporavljene Bogavca i Karalića, te Veljkovića, koji je nedavno prešao u redove OKK Beograda.