NAPREDAK JKP: UBEDLJIVO VOĐSTVO, PAD I POBEDA U PRODUŽETKU

Košarkaši aleksinačkog Napretka JKP savladali su Vršac na svom terenu 81:73 (20:17, 15:20, 20:10, 10:18, 16:8). Aleksinački tim je do treće uzastopne poibede u KLS ligi došao nakon 45 minuta igre. U redovima pobednika istakao se Dimitrije Raičević sa 23 poena i 5 asistencija. Kod gostiju najefikasniji bio je Miloš Dimić sa 13 ubačenih poena.

Ekipa domaćina bolje je otvorila meč i uglavnom kontrolisala rezultat u prvih 10 minuta.

U drugoj deonici usledila je znatno angažovanija igra Vršca. Amerikanac Gabrijel Biler vezao je dve trojke i doneo + 5 svom timu – 29:34. Gosti su do kraja ovog perioda uspeli da sačuvaju prednost i na veliki odmor odu sa vođstvom – 35:37.

Napredak je u trećoj četvrtini imao svoje najbolje izdanje na utakmici, pre svega u odbrani. Poenima Milojevića, Ognjenovića i Ilkića, aleksinački tim je (serijom 11:0) prvi put došao do dvocifrene prednosti – 51:40.

Utisak je da je u narednim momentima Napredak mogao doći I do znatno većeg vođstva, ali je prazan hod u napadu ekipe Nebojše Raičevića, nagovestio posledice koje su ubrzo usledile.

Koševima Vraneša i Dimića, Vršac je uspeo da ublaži zaostatak na kraju trećeg perioda – 55:47.

Ekipa Napretka je u četvrtoj četvrtini u potpunosti posustala u napadu, o čemu najbolje govori to da su u poslednjih 10 minuta postigli isto toliki broj poena. Sve ovo su gosti iz Vršca umeli da kazne nošeni iskusnim Dimićem, koji je u ovom period postigao 8 poena ali I promašio dodatno bacanje na 12 sekundi do kraja I tako možda propustio priliku da donese pobedu svom timu.

Nakon 40 minuta igre, rezultat je bio izjednačen – 65:65.

Veći deo produžetka obeležila je rezultatska klackalica. Prelomni trenutak u ovom delu meča desio se u poslednjem minute, kada je na +3 za Napredak nesportski fauliran Dimitrije Raičević. Domaći tim je umeo da uspešno privede meč kraju i na taj način obraduje veliki broj gledalaca na tribinama Sportske hale u Aleksincu.

Bila je to treća uzastopna, a ukupno 7. Napretkova pobeda u sezoni, kojom se aleksinački klub učvrstio u sredini tabele.

U narednom kolu, sledećeg vikenda, Napredak će gostovati Kolubari u Lazarevcu. Kolubara zauzima 12. mesto na tabeli, sa svega tri ostvarene pobede u dosadašnjem toku košarkaške lige Srbije.

(Foto: Stefan Živković)