Napredak izgubio dobijeno; Poraz u neizvesnoj završnici

Košarkaši Napretka JKP poraženi su na gostovanju OKK Beogradu 72:70 (21:18, 15:16, 9:18, 27:18). Aleksinački tim je tokom prvog poluvremena bio u minimalnom zaostatku, da bi u trećoj deonici zaigrao mnogo agresivnije i stekao značajno vođstvo, koje su prokockali u samom finišu susreta. Najefikasniji kod gostiju bio je Dimitrije Raičević sa 22 poena.

Ekipe su se smenjivale u vođstvu tokom prve i druge četvrtine, da bi pogodak Jovičića na 2 sekunde do kraja poluvremena doneo domaćinu vođstvo – 36:34.

Znatno bolja igra Napretka, pre svega u odbrani, donela je preokret i vođstvo na kraju ove deonice – 52:45. Utisak je da je u ovim trenucima prednost mogla biti i veća u korist aleksinačkih košarkaša, koji nisu do kraja iskoristili ”prazan hod” u igri OKK Beograda.

Dimitrije Raičević je svojim novim poenima doneo maksimalnih +9 na samom otvaranju poslednjeg perioda.

Domaći tim je načinio seriju 11-2 u naredna četiri minuta i u potpunosti anulirao zaostatak – 56:56.

Trojke su razmenili Stanković i Malešević, pa se u završnicu meča ušlo sa novim poravnanjem (59:59).

Imao je Napredak u dva navrata +3. Prvo poenima i dodatnim bacanjem D. Raičevića, a onda i trojkom Milojevića. U oba slučaja OKK Beograd veoma brzo dolazio je do novog izjednačenja i vođstva.

Ključni momenat desio se na minut i 14 sekundi do kraja utakmice, kada je Jovičić pogodio za tri, nakon što se lopta odbila o tablu i ušla u koš gostiju.

Na nešto manje od jednog sekunda do kraja, Nemanja Karalić nije uspeo da realizuje svoja dva penala i verovatno meč uvede u produžetak. Usledilo je veliko slavlje igrača OKK Beograda, koji su se ovom pobedom (bar na kratko) pomerili sa poslednjeg mesta na tabeli i upisali treći ovosezonski trijumf.

Pored Dimitrija Raičevića, u timu Napretka istakli su se Luka Milojević (12 p, 8 sk), Nemanja Karalić (8 p, 9 sk, 3 bl) i Lazar Stanković (8 p, 3 as, 2 bl).

Napredak je sada na učinku od po 7 pobeda i poraza, pa će i nakon kompletnog 14. kola ostati u središnjem delu tabele KLS. Sledećeg vikenda, izabranici Nebojše Raičevića dočekaće ekipu Novog Pazara.

(Foto: OKK Beograd)