Napredak ispustio pobedu, poraz Morave od lidera

U okviru 10. kola Zone Centar,  fudbaleri OFK Napretka 1929 juče su Gradskom stadionu u Aleksincu ugostili ekipu Svrljiga.

Meč starih rivala protekao je u znaku domaćina koji su u imali više od igre, pogotovu u drugom poluvremenu. U 61. minutu, iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara Filip Nešić je postigao fantastičan gol i izmamio aplauz na tribinama.

OFK Napredak 1929 Aleksinac (foto iz arhive)

U zaustavnom vremenu, u 92. minutu, mladi Andrej Prvulović je uspeo da savlada  golmana Čudića i tako donese bod svom timu – 1:1.

Žitkovačka Morava gostovala je lideru prvenstva, niškom OFK Sinđeliću.

Već u 3. minutu, na ivici šesnaesterca, golman Moravefaulirao je igrača Sinđelića. Sudija je pokazao na belu tačku, a golmanu put u svlačionicu, pa je na gol-liniju  stao igrač Morave Dragan Simić. Brojčanu prednost Sinđelić je maksimalno iskoristio; slavio je na kraju sa 6:1. Jedini pogodak za Moravu postigao je Dušan Velinov u prvom poluvremenu kada je smanjio vođsto Nišlija na 3:1.