Napredak deklasirao Kruševljane

Aleksinački Napredak Metalka Majur ubedljivo je savladao svog imenjaka iz Kruševca 100:75 (28:18, 23:9, 21:24, 28:24). Pitanje pobednika naziralo se već u prvom poluvremenu, tokom kojeg je domaći tim dominirao na terenu. Najbolji kod Aleksinčana bio je Đorđe Đokić, koji je postigao 20 poena, uz 5 skokova i 4 asistencije.

Napredak je silovito ušao u meč i već u ranoj fazi stekao dvocifrenu prednost. Vođstvo je u drugoj četvrtini duplirano, pa se na veliki odmor otišlo sa velikih +24 (51:27).

U drugom poluvremenu izostalo je svako uzbuđenje. Jedino što su gosti uspeli da urade na ovom meču, bilo je da dobiju treći period – 21:24. Usledio je odgovo domaćih košarkaša u poslednjoj deonici, koji su tako upisali ubedljivu (drugu uzastopnu) pobedu – 100:75.

Pored znatno boljeg šuta iz igre, aleksinački sastav dominirao je u gotovo svim statistički parametrima. Osim Đokića, dvocifreni broj poena upisali su: Nekić 18 (5sk.), Šebrek 16 (3sk.), Miladinović 12 (7sk.) i Vuksanović 11 (13sk.).

Nakon drugog kola Plejaut-a Druge muške lige Srbije, Napredak ima 13 bodova, što ga svrstava na drugo mesto na tabeli. Sledi nedelja pauze, tokom koje će se igrati završni turnir Kupa Radivoja Koraća u Nišu.

Priliku za novu pobedu, igrači trenera Bogavca imaće za dve nedelje, kada će gostovati ekipi Beovuka u Beogradu.