Napredak bolji od Morave u nadoknadi vremena (FOTO+VIDEO)

Komšijski derbi susret sedmog kola Zone Centar između fudbalera OFK Napretka 1929i žitkovačke Morave protekao je u znaku čvrste i borbene igre. Odluka o pobedniku pala je tek u nadoknadi vremena. SudijaAleksandar Jovanović bio je često u prilici da se maši za džep: pokazao je 14 žutih i tri crvena kartona!

Napredak je stigao do prednosti u 41. minutu. Naime, posle asistencije Nenada Milunovića, jedan od najboljih aktera derbija Amir Zeka iskoristio je nesporazum među odbrambenim igračima gostiju i zatresao mrežu golmana Miloša Pejčinovića.

Rezultat je poravnao Nemanja Marković iz penala u 86. minutu. U 90. minutu došlo je do opšteg koškanja igrača, kada je Amir Zeka dobio crveni karton, a u samom finišu utakmice „pocrveneli” su i Lazić (Napredak) i Novković (Morava).

U poslednjem napadu Napretka, „rezervista” Nemanja Čabrić postigao je gol za tri boda; sa preko 25 metara uputio pravu bombu i pogodio cilj.

Može se reći da je više od 500 gledalaca uživalo u solidnoj fudbalskoj predstavi koja je obilovala šansama na obe strane.

Ražanj: Bukovik – Orljane 3:1.

Posle sedam odigranih kola, na čelu tabele je OFK Sinđelić sa maksimalnim učinkom, OFK Napredak je sada na trećem mestu sa 15 bodova, a Morava 12. sa pet bodova.

Vanredno u sredu

U sredu od 15 sati se igra vanredno kolo. Na svom stadionu u Žitkovcu Morava dočekuje lidera prvenstva OFK Sinđelića, a OFK Napredak gostuje Pukovcu.

OFK NAPREDAK – MORAVA 2:1 (1:0)

Gradski stadion, Aleksinac. Gledalaca: 500. Sudija: Aleksandar Jovanović (Prokuplje). Strelci: Zeka u 41, 1:1 N. Marković (iz penala) u 86, 2:1 Čabrić u 90+8. minutu. Žuti kartoni: Čudić, Nešić, N. Cander, Zeka, Lazić, Popović, R. Stojanović, Arsić, M. Zemljak, Čabrić (Napredak), Pejčinović, N. Marjanović, Novković, U. Velinov (Morava). Crveni kartoni: Zeka u 90, Lazić (Napredak) u 90+9. min, Novković (Morava) u 90+9. minutu.

OFK NAPREDAK: Čudić, Stanković (od 46. M. Zemljak), Nešić, N. Cander, Popović (od 78. Čabrić), Zeka, S. Lazić, R. Stojanović, Gojković (od 46. Marković, od 90+11. N. Stojanović), Milunović, Arsić.

– fotografije iz arhive –

MORAVA: Pejčinović, Marjanović, Tasić (od 90+2. Smiljković), Radenković (od 65. U. Velinov), Ristić, Ahmeti, Petrović, T.Stojanović (od 61. N. Marković), Simić, Novković, Janković (od 65. Stanišić).

Fotografije/video: Mihajlo Ilić, Milan Jovanović.