Moravi i Napretku po bod

U devetom kolu Zone Centar, fudbaleri Morave igrali su na svom stadionu u Žitkovcu protiv novajlije, Palilulca iz Niša, koji se pokazao kao tvrd orah.

U prvom poluvremenu velika borba, ali bez golova. Morava je imala nekoliko prilika; Velinov je šutirao pored gola, a Cvetković je pogodio stativu. Sjajnom odbranom istakao se i golman Ivanović. Udrugom delu, posle maestralne akcije u šesnaestercu gostiju, Velinov je pogodio cilj. Šansu da povisi na 2:0 imao je Mihajlo Cvetković; izašao je sam ispred golmana, ali je lopta završila pored stative.

FK Morava Žitkovac

Pet minuta pre kraja, Palilulac je izjednačio rezultat, Morava je potom krenula na sve ili ništa, međutim gosti su odoleli napadima i uspeli da sačuvaju svoju mrežu. Dakle, Morava – Palilulac 1:1.

Naš drugi zonaš, OFK Napredak 1929, gostovao je Pukovcu i takođe izborio remi – 1:1.U 28. minutu Aleksinčani su došli u vođstvo pogotkom Nikole Kostića iz jedanaesterca. U 40. minutu, Pukovčani su mogli da izjednače, ali je Mišić iz slobodonog udarca sa ivice šesnaesterca umesto mreže pogodio stativu. Minut pre kraja utakmice, Slavko Đorđević je bio ispred golmana, međutim izgubio je loptu. Konačan rezultat postavio je Mišić u 90. minutu iz slobodnog udarca sa 30 metara.