Morave uknjižila tri boda, veliki peh Napretka!

Utakmicama 15. kola proteklog vikenda spuštena je zavesa na jesenji deo prvenstva Zone Centar.

Na oproštaju od svojih navijača fudbaleri Morave zabeležili su još jednu važnu pobedu. Oni su juče na svom stadionu u Žitkovcu sa 2:0 savladali odličnu ekipu Mladosti iz Batušinca.

FK Morava Žitkovac

Dvostruki strelac bio je talentovani Mihajlo Cvetković. Prvi gol postigao je u 36. minutu posle izvanrednog solo prodora, a drugi minut pre kraja utakmice kada je nakon dodavanja Đorđa Jankovića izašao pred golmana i zatresao mrežu.

OFK Napredak 1929 igrao je u Medoševcu protiv niškog Palilulca i pretrpeo poraz od 1:0. Gol je postigao Mladenović u 90. minutu! Od 73. minutu rivali su igrali sa igračem manje jer je sudija Jović pokazao crveni karton Nenadu Cvetkoviću, igraču Palilulca, i Rastku Stojanoviću, fudbaleru OFK Napretka.

OFK Napredak 1929 Aleksinac

Interesantno je da su oba golmana odbranili po jedan penal; najpre je u 65. minutu golman Aleksinčana Čudić ukrotio udarac sa 11 metara, a tri minuta pre kraja meča, njegov kolega Hristić odbranio je udarac Nemanje Candera sa bele tačke.

Ostali rezultati najpre utakmica koje su odigrane u Nišu:

OFK Sinđelić – Bukovik 5:1,
Delijski vis – Orljane 3:1, i
Rudar  (Jelašnica) – Naša krila 1:4.

U Pukovcu: Pukovac – Jedinsto (GM) 6:1,
 u Svrljigu: Svrljig – OFK Niš 1:1, i
u Malošištu: Malošište – Mladost (M) 1:2.

Titulu jesenjeg šampiona sa 43 boda osvojio je OFK Sinđelić. Drugi je Bukovik sa 30 bodova, OFK Napredak  zauzima treće mesto sa 28, Morava je četvrta sa 27 bodova, koliko ima i petoplasirani Svrljig, itd.

Ovako je objavljeno na sajtu Fudbalskog saveza Regiona istočne Srbije. Međutim, sva je prilika da će ovakva tabela verovatno pretrpeti promene jer je prekinuta utakmica 12. kola između OFK Napretka i Morave registrovana službenim rezultatom 3:0 (par-forfe) u korist Žitkovčana, što je i evidentirano u tabeli, ali bodovni saldo nije smanjen za jedan bod kojim su Aleksinčani kažnjeni zbog prekida meča. Dakle, po tome sada Napredak, Morava i Svrljig imaju po 27 bodova. U tom slučaju plasman određuje gol-razlika, pa je onda Morava na trećem mestu jer ima gol-razliku +15, Napredak je četvrti sa + 9, a Svrljig zauzima peto mesto pošto ima jednak broj datih i primljenih golova.

Ipak, da sačekamo zvaničnu odluku nadležnih fudbalskih organa koji će uskoro objaviti oficijelnu tabelu Zone Centar.

MORAVA – MLADOST (B) 2:0 (1:0)

Stadion Morave u Žitkovcu. Gledalaca: oko 100. Sudija: Stefan Golubović (Aleksinac). Strelci: 1:0 Cvetković u 36, 2:0 Cvetković u 89. minutu. Žuti kartoni: Janković, Simić, Petrović (Morava), Stanković, Stojadinović, Mišić (Mladost).

MORAVA: Ivanović, Vidojković, Đ. Janković, Marjanović, Lazarević, S. Petrović, S. Janković (od 46. Bogdanović, od 88. Stojanovski), Cvetković (od 90. Novković), Kocić, Simić (od 70. Vidanović), P. Petrović.

MLADOST (B): Mihajlović, Petrović, Nikola Denić, Stojadinović, Mihajlović, Jovanović, Mišić, Nemanja Dinić, Stanković, Ilić, Marković (od 46. Romanović).

PALILULAC – OFK NAPREDAK 1:0 (0:0)

Stadion Mladosti, Medoševac. Gledalaca: 50. Sudija: Bratislav Jović (Niš). Strelac: 1:0 Mladenović u 90. minutu. Žutikarton: Stanković (OFK Napredak). Crveni kartoni: Cvetković (Palilulac), R. Stojanović (OFK Napredak) u 73. minutu.

PALILULAC: Hristić, Stepanović, Cvetković, Mitković, Stojanović, Marjanović (od 86. Stanković), Simonović, Mitrovski, Jovanovvić, Veličković, Mladenović.

OFK NAPREDAK: Čudić, R. Stojanović, Nešić, N. Cander, Spasić, Stanković, Nikolić, Đošev, N. Stojanović, Arsić, Gojković.

Fotografije sa utakmice Morava – Mladost (B): Mihajlo Ilić