Detalj sa utakmice

Miloš Stanković brži od pištaljke (VIDEO)

U Okružnoj fudbalskoj ligi, koja je krenula minulog vikenda, naši predstavnici postigli su polovične rezultate; od pet ekipa, dve su osvojile ceo plen, dve su poražene, a jedna je igrala nerešeno.

Na Aleksinačkom Rudniku fudbaleri Rudar Alposa upisali su prvu „trojku”. Oni su sa 3:2 savladali ekipu Moravca iz Zaplanjske Toponice, a gol odluke postigao je Miloš Stanković u 90. minutu iz jedanaesterca.

Na Gradskom stadionu u Aleksincu Palilula je sa 3:2 savladala čvrstu ekipu Radničkog iz Kočana. Ceo plen Paliluli doneo je Spasić svojim drugim pogotkom u 74. minutu. Predsednik Fudbalskog kluba Palilula Marko Stevanović zadovoljan je ovakvim ishodom i ističe da je najveći adut ovog aleksinačkog tima – mladost, jer je, kaže, prosečna starost ekipe samo 19 godina!

Palilula i Radnički
Palilula i Radnički iz Kočana

Fudbaleri OFK Rutevca igrali su juče u Aleksincu protiv uvek neugodnog protivnika, ekipe Mladosti iz Batušinca. Meč je završen nerešenim rezultatom – 2:2. Gosti su do boda stigli pogotkom u 90. minutu.

Od preostalih naših predstavnika u ovom rangu takmičenja poraženi su Sloga iz Kormana i Jastrebac iz Tešice – Kormanci su u Doljevcu izgubili od istoimene ekipe čak sa 7:2, a Tešičani su u Čapljincu poraženi od ekipe Radničkog sa 3:2.

Evo i ostalih rezultata prvog kola Okružne lige:

Taskovići: Taskovići – Svrljig 2:1,
Baličevac: Baličevac – Elid (D. Dušnik) 1:0,
Čečina: Moravac – Pobeda (Rusna) 0:1, i
Rožina: Borac (Azbresnica) – Rasovača 3:0.

PALILULA – RADNIČKI (K) 4:3 (2:2)

Gradski stadion u Aleksincu. Sudija: Željko Stoilkov (Aleksinac). Strelci: 1:0 Đurić u 26, 1:1 Marjanović u 28, 2:1 Stanišić u 31, 2:2 Milošević u 38, 3:2 Spasić u 49, 3:3 Cakić u 61, 4:3 Spasić u 74. minutu.

Palilula
Ekipa Palilule

PALILULA: Popović, D. Stanković, Jovanović (od 46. B. Stanković), Milojević (od 46. Ljubenović), Stevanović, Stanišić, Lazić, Đurić, Jevtić (od 46. Branković), Spasić, N. Radojković.

RADNIČKI (Kočane): Milenković, Aritonović, Milenković, Vučković, Marjanović, Matić, Cenić, Cakić, Momirović, Vučković, Milošević.

OFK RUTEVAC –MLADOST (B) 2:2 (1:1)

Gradski stadion u Aleksincu. Sudija: Ivan Jovanović (Aleksinac). Strelci: 0:1 Mihajlović u 10, 1:1 Brzaković u 42, 2:1 Denić u 70, 2:2 N. Petrović u 90. minutu. Žuti kartoni: Arsić (OFK Rutevac), Đorđević, Mihajlović (Mladost), Crveni karton: L. Radojković (OFK Rutevac) u 80. minutu.

OFK Rutevac
OFK Rutevac

OFK RUTEVAC: Petrović, Stanković, L. Radojković, Lazarević, Slavnić, Brzaković, Ilić, Lovrenčić, Arsić, Rajković, Denić (od 87. Radovanović).

MLADOST (Batušinac): Miloš Đorđević, Marko Đorđević, Denić, Stojadinović, U. Mihajlović (od 85. Mitrović), Ilić, A. Mihajlović (od 75. Banković), Jovanović, Petrović, N. Dinić, M. Dinić (od 46. Vukadinović).

RUDAR ALPOS – MORAVAC (Z.T.) 3:2 (1:0)

Stadion Rudara na Al. Rudniku. Sudija: Aleksandar Jovanović (Belotinac). Strelci: 1:0 A. Zemljak u 2, 1:1 Dodić u 52, 1:2 Dodić u 58, 2:2 M. Stanković u 60, M. Stanković u 90 (iz jedanaesterca). Žuti kartoni: Radonjić (Rudar Alpos), Milošević, Dodić, Marjanović (Moravac). Crveni karton: Milošević (Moravac) u 90. minutu.