Kormanci nastavili pobednički niz, Krušjani nadmašili „rudare” (FOTO+VIDEO)

Sloga iz Kormana, koja je lider prvenstva Opštinske lige, gostovala je Rutevcu i posle interesantne borbe slavila sa 3:4. Rutevčani su pružili neočekivano jak otpor, ali ipak nisu mogli više od časnog poraza.

Dramatično i neizvesno bilo je i na Aleksinačkom Rudniku, gde su igrali Rudar 2016 i Napredak 2012 iz Krušja. Krušjani su dva puta bili u vođstvu, ali su „rudari” uspevali da poravnaju rezultat. Tri minuta pre kraja, najbolji strelac Opštinske lige u jesenjem šampionatu, Mihajlo Cvetković, postigao je drugi gol na utakmici i tako doneo pobedu svom timu. Dakle, Rudar 2016 – Napredak 2012 2:3.

U Subotincu su igrali Škriljac iz Bradarca i Jedinstvo iz Bobovišta. Gosti su bili više nego ubedljivi; slavili su sa 0:3.

U Gornjoj Peščanici, posle vođstva Borca iz Trnjana od 0:2, igrači Ratara uspeli su da izjednače rezultat, naprave prekret i uknjiže tri boda – 3:2. Junak utakmice i najzaslužniji za totalni preokret je igrač Ratara Aleksandar Stanković koji je postigao sva tri gola. U finišu meča, Trnjanci su igrali sa igračem manje, jer je Miloš Zlatanović zaradio crveni karton.

Iz Gornjeg Ljubeša Crvena zvezda je u Mozgovo ispratila ekipu Tempa sa pola tuceta golova u mreži (6:1), dok je susret u Vitoševcu između Poleta i OFK Sloge iz Dobrujevca završen bez golova – 0:0.

Posle 15 odigranih kola, Sloga je prva na tabeli sa 36 bodova, ispred Napretka 2012 koji je sa bodom manje na drugom mestu. Na trećoj i četvrtoj poziciji su Jedinstvo i Škriljac sa po 31 bodom, peta je Crvena zvezda sa 28 bodova, šestu poziciju zauzima Rudar 2016 sa 22 boda, itd.

RUDAR 2016 – NAPREDAK 2012 2:3 (1:2)

Stadion, Al. Rudnik. Gledalaca: oko 100. Sudija: Slađan Marković (Aleksinac). Strelci: 0:1 Mihajlo Cvetković u 13, 1:1 O. Lazić u 36 (iz penala), 1:2 Đošev u 39, 2:2, O. Lazić u 77, 2:3 Mihajlo Cvetković u 87. minutu. Žuti kartoni: Ivanović, Kostadinović, Jovanović (Rudar 2016), Đorđević, Đošev, Aleksandar Petrović (Napredak 2012).

RUDAR 2016: Cvetkov (od 18. Mitrović), Đorđević, Radulović (od 40. Milinović), Đurić, Ivanović, Kostadinović, Dimitrijević, Miletić, O. Lazić, Stojanov, Jovanović.

NAPREDAK 2012: L. Stevanović, Marković, Stanišić, Milanović, Aleksa Petrović (od 88. Filipović), A. Stevanović, Simić (od 69. G. Cvetković), K. Jevremović,  Aleksandar Petrović (od 75. Mihajlović), M. Cvetković, Đošev.

ŠKRILJAC – JEDINSTVO 0:3 (0:1)

Igralište u Subotincu. Gledalaca: oko 100. Sudija: Ivan Jovanović (Aleksinac). Strelci: 0:1 N. Radojković u 34, 0:2 Radivojević u 80, 0:3 M. Radojković u 89. minutu. Žuti kartoni: Aleksandar Stevanović (Škriljac), Ljubisavljević, Rakić (Jedinstvo).

ŠKRILJAC: Vidanović, M. Milošević, Andrija Stevanović (od 54. Nešić), A. Milošević (od 83. Paunović), Mladenović, Vojinović, Miletić (od 66. Radović), S. Milošević (od 54. V. Milošević), Aleksandar Stevanović, Stojanovski, Ristić.

JEDINSTVO: Milenković, Ljubenović, Stefanović, Rakić, Adamov, Lazarević, Radivojević (od 87. Zornić), Blagojević (od 85. Brzaković), Ljubisavljević, M. Radojković, N. Radojković.

RATAR – BORAC 3:2 (1:2)

Igralište u G. Peščanici. Gledalaca: 20. Sudija: Predrag Milovanović (Al. Rudnik). Strelci: 0:1 V. Stanković u 12, 0:2 M. Zlatanović u 17, 1:2 A. Stanković u 30, 2:2 A. Stanković u 71, 3:2 A. Stanković u 84. minutu. Crveni karton: Miloš Zlatanović (Borac) u 86. minutu.

RATAR: Đekić, Anđelković, Popović (od 31. B. Stanković), Mihajlović, Ljubisavljević, Milanović, A. Stanković, Zdravković, Kostov (od 46. Sentić), I. Prokić (od 82. Džonić), M. Prokiić (od 46. Živadinović).

BORAC: Martin Zlatanović, A. Živković, Jovanović (od 46. Ilić), Pavić, M. Živković, Kostić (od 75. Dinić), V. Stanković, Marko Zlatanović, Dojčinović, Miloš Zlatanović, Tasić.

Foto/video: Milan Jovanović