KLS: Aleksinčani slavili protiv Vršca

Napredak JKP iz Aleksinca ostvario je treći ovosezonski trijumf. Domaći tim savladao je goste iz Vršca 73:64 (40:33). Bila je ovo važna pobeda za Napredak uoči dva uzastopna gostovanja i serije teških utakmica.

Aleksinčani su, kao i pre nedelju dana u Kraljevu, silovito startovali i u ranoj fazi meča stekli dvocifrenu prednost. Nakon 10 minuta igre, Napredak je vodio sa 26:15.

U drugoj i trećoj deonici usledio je pad u igri domaćih, što je Vršac iskoristio i dobio drugu i treću četvrtinu. Prišli su gosti i na ”minus 3” ali su košarkaši Napretka uspeli da se odupru ovom naletu i na kraju proslave nova dva boda.

Nakon šest odigranih kola, Napredak ima skor od po 3 pobede i poraza. Sledećeg vikenda, aleksinački košarkaši gostuju u Novom Pazaru. Pazarci imaju nešto bolji učinak, s obzirom da su večeras ostvarili vrednu pobedu na gostovanju Dinamiku, a to je bila njihova četvrta u šest odigranih mečeva.

(foto: Stefan Živković)