КЛС: Алексинчани славили против Вршца

Напредак ЈКП из Алексинца остварио је трећи овосезонски тријумф. Домаћи тим савладао је госте из Вршца 73:64 (40:33). Била је ово важна победа за Напредак уочи два узастопна гостовања и серије тешких утакмица.

Алексинчани су, као и пре недељу дана у Краљеву, силовито стартовали и у раној фази меча стекли двоцифрену предност. Након 10 минута игре, Напредак је водио са 26:15.

У другој и трећој деоници уследио је пад у игри домаћих, што је Вршац искористио и добио другу и трећу четвртину. Пришли су гости и на ”минус 3” али су кошаркаши Напретка успели да се одупру овом налету и на крају прославе нова два бода.

Након шест одиграних кола, Напредак има скор од по 3 победе и пораза. Следећег викенда, алексиначки кошаркаши гостују у Новом Пазару. Пазарци имају нешто бољи учинак, с обзиром да су вечерас остварили вредну победу на гостовању Динамику, а то је била њихова четврта у шест одиграних мечева.

(фото: Стефан Живковић)