Kiks Morave, pobeda Napretka, katastrofa Moravice

Pretposlednje ovojesenje kolo Zone Centar donelo je dosta uzbuđenja i nekoliko neočekivanih rezultata. Od tri zonaša sa područja aleksinačke opštine, dva su u ovom kolu bili domaćini (Morava i Napredak), a jedan (Moravica) je igrao u gostima.

FK Morava Žitkovac

Iako je čitavih 80 minuta bila apsolutno bolji rival, Morava je na svom stadionu u Žitkovcu u meču protiv Pukovca ipak ostala praznih šaka. U 83. minutu iz gužve „sestrići” su postigli pogodak, uspeli da sačuvaju rezultat do kraja utakmice i osvoje ceo plen. Na ovom meču, inače, Žitkovčani su nastupili bez petorice standardnih prvotimaca.

A u Aleksincu, na Gradskom stadionu, Napredak je sa 2:0 savladao tim Rudara iz Jelašnice. Aleksinčani su do prednosti došli u 32. minutu. Grešku odbrane gostiju kaznio je Marko Dabarčić koji je preciznim udarcem sa 12 metara savladao golmana Nedeljkovića. U nadoknadi vremena Popović je postavio konačan rezultat – 2:0 za Aleksinčane.

OFK Napredak - tim Avgust 2020
OFK Napredak 1929 (arhiva)

Moravica iz Subotinca je nastavila sa porazima. U prošlog kolu Subotinčani su od Naisusa izgubila sa 6:0, a pola tuceta golova primili su i u ovom kolu na utakmici u Belotincu gde su igrali sa Našim krilima.

FK Subotinac - tim Avgust 2020
FK Moravica Subotinac (arhiva)

Bukovik iz Ražnja igrao je u Balajincu protiv Zemljoradnika nerešeno – 3:3. Dva gola za Ražanjce postigao je Radosavljević, a jedan Željko Stoilkov koji je pogodio mrežu sa tridesetak metara.

Malošište – Naisus (Rožina) 1:3,
OFK Niš – Delijski vis 0:2, i
Orljane – Jedinstvo (Gornji Matejevac) 2:2.

U ovom kolu slobodan je bio OFK Brzi Brod koji je i dalje na vodećoj poziciji sa 31 bodom. Slede tri ekipe sa po 28 bodova, Pukovac, Naša krila i Jedinstvo, na petom mestu je Morava sa 24 boda, Napredak je sedmi sa 19 bodova, a Moravica na pretposlednjem, 15 mestu sa dva boda.

Fotografije: Oliver Stefanović, Milan Jovanović