Kiks Jastreba u derbiju, sledi okršaj sa liderom

U derbiju petog kola Druge regionalne lige – Istok, košarkaši Jastreba poraženi su na svom parketu od ekipe Svrljiga sa pet poena razlike – 62:67, po četvrtinama 17:22, 11:21, 26:12 i 8:12.

− Nikada nije prijatno kada izgubite pred svojim navijačima, a njih je čini mi se bilo nikada više. U ime kluba zahvalio bih se publici na onakvoj poseti i podršci koju su pružili igračima − kaže za naš portal Marko Habe,  predsednik Jastreba. − Odigrali smo ispod svog nivoa, naročito prvo poluvreme. U tom periodu protivnik je stekao 15 poena prednosti. Usledila je treća četvrtina koju smo odigrali veoma dobro i sveli razliku na jedan poen. Verovatno da je u tom periodu potrošeno previše energije jer u četvrtoj četvrtini smo ponovo bili prilično nemoćni, naročito u napadu. Teško smo dolazili do poena, što je protivnik iskoristio i na kraju zasluženo slavio. Okrećemo se narednim mečevima i nastavljamo borbu za što bolji plasman − dodaje naš sagovornik.

Nakon ovog poraza Jastreb je pao na peto mesto sa osam bodova, koliko ima i Svrljig na četvrtoj poziciji.

Predstojeći vikend Aleksinčama donosi novo iskušenje. Radi se o meču u Leskovcu gde će igrati protiv lidera prenstva, Borca 016, koji u dosadašnjem toku šampionata zabeležio  stopostotni učinak – u pet mečeva pet pobeda. Utakmica se igra u nedelju od 16 sati.