Кикс Јастреба у дербију, следи окршај са лидером

У дербију петог кола Друге регионалне лиге – Исток, кошаркаши Јастреба поражени су на свом паркету од екипе Сврљига са пет поена разлике – 62:67, по четвртинама 17:22, 11:21, 26:12 и 8:12.

− Никада није пријатно када изгубите пред својим навијачима, а њих је чини ми се било никада више. У име клуба захвалио бих се публици на онаквој посети и подршци коју су пружили играчима − каже за наш портал Марко Хабе,  председник Јастреба. − Одиграли смо испод свог нивоа, нарочито прво полувреме. У том периоду противник је стекао 15 поена предности. Уследила је трећа четвртина коју смо одиграли веома добро и свели разлику на један поен. Вероватно да је у том периоду потрошено превише енергије јер у четвртој четвртини смо поново били прилично немоћни, нарочито у нападу. Тешко смо долазили до поена, што је противник искористио и на крају заслужено славио. Окрећемо се наредним мечевима и настављамо борбу за што бољи пласман − додаје наш саговорник.

Након овог пораза Јастреб је пао на пето место са осам бодова, колико има и Сврљиг на четвртој позицији.

Предстојећи викенд Алексинчама доноси ново искушење. Ради се о мечу у Лесковцу где ће играти против лидера пренства, Борца 016, који у досадашњем току шампионата забележио  стопостотни учинак – у пет мечева пет победа. Утакмица се игра у недељу од 16 сати.