Jastrebovi grabe ka vrhu

Sjajnim igrama košarkaši aleksinačkog Jastreba krče put ka vru tabele Druge regionalne lige – Istok. U minulom kolu izabranici trenera Golubovića igrali su u Leskovcu i osvojili ceo plen; sa 58:71 slavili su protiv Plej-ofa.

− Zabeležili smo treću pobedu u ovoj sezoni i popeli se na drugo mesto na tabeli. Znali smo da smo kvalitetniji tim, ali smo morali da odigramo dobar meč i da potvrdimo ulogu favorita − kaže u razgovoru za naš portal predsednik kluba Marko Habe. − Od prvog minuta igrači su bili fokusirani na meč i uputstva trenera sprovođena su na terenu. Kontrolisali smo skok pod našim košem a bilo je i dosta skokova u napadu. Svi igrači su ulazili u igru i svi su se upisali u strelce. Ipak, smatram da je odlična igra u odbrani bila presudna. Domaćin se niti jednog trenutka nije predavao i konstantno su nam disali za vrat, utakmica je prelomljena tek nekoliko minuta pre kraja − ističe Habe.

U petom kolu Jastreb će ugosti ekipu Svrljiga koja ne krije ambicije za plasman u viši rang. Biće to derbi susret koji je na programu u subotu u Hali sportova od 19 sati.

Naslovna fotografija: Zvanična Instagram stranica KK Jastreb.