Drugi vezani poraz Napretka, Morava tone

U devetom kolu Zone Centar fudbaleri OFK Napretka 1929 juče su igrali pred svojim navjačima, dok je žitkovačka Morava gostovala Bukoviku.

OFK Napredak je na Gradskom stadionu u Aleksincu odmerio snage sa ekipom OFK Niša. Već u 14. minutu gosti su došli u vođstvo golom Jakovljevćakoji je iskoristio grešku odbrane Napretka i matirao golmana. Do kraja utakmice Aleksinčani su su stalno atakovali na protivnički gol i stvorili sijaset šansi. Najzrelije prilike za pogodak imali su Nenad Milunović, Čabrić i Amir Zeka, međutim golman Nišlija Marko Ilić uvek je bio na pravom mestu. I gosti su u finišu meča imali veliku šansu, ali je golman Bogdan Čudić odličnom intervencijom sačuvao svoju mrežu. Ovo je drugi vezani poraz Napretka.

OFK Napredak 1929 (foto iz arhive)

Naš drugi zonaš, Morava iz Žitkovca, igrala je u Ražnju protiv Bukovika. Do 55. minuta Ražanjci su imali prednost 3:0, a jedini pogodak za Moravu postigao je Martin Ristić u 73. minutu.

Dakle, Bukovik – Morava 3:1, šesti poraz Žitkovčana u jesenjem prvenstvu.

FK Morava Žitkovac

Niš: OFK Sinđelić – Pukovac 5:1,
Medoševac: Mladost – Jedinstvo (Gornji Matejevac) 2:0,
Niš: Aluminijum – Naša krila (Belotinac) 2:6,
Batušinac: Mladost – Orljane 2:1, i
Jelašnica: Rudar – Malošište 1:1.

Utakmica u Nišu između Delijskog visa i Cara Konstantina registrovana je službenim rezultatom (0:3) u korist gostiju.

Posle devet odigranih kola, na čelu tabele je OFK Sinđelić sa 27 bodova. OFK Napredak je posle poraza u minulom kolu pao na šesto mesto sa 15 bodova, dok je Morava i dalje na pretposlednjem, 15. mestu sa pet bodova.

OFK NAPREDAK 1929 – OFK NIŠ 0:1 (0:1)

Gradski stadion, Aleksinac. Gledalaca: 100. Sudija: Nikola Mijajlović (Niš). Strelac: 0:1 Jakovljević u 14. minutu. Žuti kartoni: Zeka, N. Cander, Čudić (Napredak), Ž. Nikolić (OFK Niš).

OFK NAPREDAK: Čudić, R. Stojanović, Nešić, N. Cander, Popović, Zeka, S. Lazić, Gojković, Arsić, N. Stojanović, Milunović.

OFK NIŠ: Ilić, Ž. Nikolić, Dinov, Nešić, Gavrić, Babić, Stojiljković, Jakovljević, Petrović, Ivanović, Stamenković.

Fotografije sa utakmice Bukovik – Morava: Mihajlo Ilić.