Drugi remi Napretka, Žitkovčani nadmudrili „sestriće”

Na prolećnoj premijeri pred svojim navijačima, fudbaleri aleksinačkog OFK Napretka 1929 igrali su nerešeno 1:1 protiv Mladosti iz Batušinca. Gosti su poveli pogotkom Todorovića iz penala u 22. minutu, a Aleksinčani su poravnali rezultat 64. minutu majstorskim pogotkom Nemanje Čabrića iz slobodog udarca sa 25 metara. Ovo je drugi remi OFK Napretka u prolećnom delu prvenstva.

OFK Napredak 1929 Aleksinac (arhiva)

Sa gostovanja u Pukovcu, žitkovačka Morava se vratila sa celim plenom. Jedini gol na utakmici postigao je kapiten Slobodan Janković u 20. minutu. On je  iz slobodnog udarca sa oko 20 metara uputio jak i precizan šut i savladao golmana Mitića. Do kraja utakmice „sestrići” su bukvalno opsedali gol Morave, ali su Žitkovčani uspeli da sačuvaju rezultat i dođu do dragocenih bodova koji će im dobro doći u borbi za opstanak.