Drugi poraz Napretka, Morava izgubila u šokantnoj završnici

Oba naša predstavnika u Zoni Centar poraženi su u 21. kolu.

OFK Napredak je na Gradskom stadionu u Aleksincu pretrpeo visok poraz od 6:0 u meču protiv jesenjeg šampiona, OFK Brzog Broda. Na početku utakmice sudija Miloš Pejčinović iz Niša zbog koškanja isključio je dvojicu igrača – Tasića iz Napretka i Jovana Jovanovića iz tima gostiju. Vodeći gol za Brzobrođane postigao je Stojanović u 43. minutu. U drugom poluvremenu usledila je ofanziva gostiju. Najbolji akter utakmice, Pavlović, postigao je tri gola gol za 18 minuta, a u završnici utakmice u listu strelaca upisali su se Marković i D. Cvetanović.

Na gostovanju u Nišu fudbaleri žitkovačke Morave poraženi su sa 2:1 od OFK Niša. U prvom delu utakmice Žitkovčani su dominirali u svim segmentima igre i pogotkom Roberta Nikovića stigli do prednosti u 15. minutu.

U drugom delu slabija igra Morave i prečka Marka Petrovića. A onda je usledila šokantna završnica. Pet minuta pre kraja domaćini su izjednačili, a onda u zaustavnom vremenu, u 92. minutu, postigli gol za pobedu.

Jelašnica: Rudar – Pukovac 1:1,
Gornji Matejevac: Jedinstvo – Naisus (Rožina) 10:0,
Niš: Delijski vis – Naša krila (Belotinac) 2:0,
Balajinac: Zemljoradnik – Malošite 1:5.