Донаторско рок вече под називом „In English, please!” биће одржано вечерас од 19 часова, у малој сали Основне школе „Вожд Карађорђе” у Алексинцу, а са циљем прикупљања средстава за одлазак ученика и наставника на полуфинално HIPPO такмичење из енглеског језика у Италији.
Назив је, сасвим логично, дошао из сећања свих који су учили енглески, на наставнице и професорке енглеског, које обично овако опомињу ђаке, како се говори на њиховим часовима, а све зарад деце која су учествовала у HIPPO такмичењу и оствариле лепе резултате.

− Хипо такмичење није у календару такмичења и смотри Министарства просвете и без обзира на то, негде смо сматрали да су ова деца већ се истакла тиме што су у два круга показала добре резултате и мислимо да треба некако да се награди. То је некако мобилисало целу нашу школску заједницу да подржимо своје ученице, било их је три, директно за тај полуфинални круг две ће отићи са својим менторима. Осим њих, позвано је још шест ученика да се квалификују за светско првенство, просто је негде могућност да и они искусе тај такмичарски дух у страној земљи − рекла је директорка ове школе Маја Радоман Цветићанин.
Публику очекује вече добре музике, позитивне енергије и заједништва, а наступиће школски бенд „Black George”, као и гости „Stop & Jack” и „Band Godfathers”.
Организатори позивају све који желе и могу да подрже ову акцију да свој допринос дају добровољним прилогом на самом догађају или уплатом на рачун координатора школског HIPPO тима Драгана Антић 160-5400100947770-44 са назнаком „за такмичење у Италији”. Како истичу организатори, уплате се реализују на овај начин због кратких рокова и процедура буџетског пословања.

− Хипо такмичење није у календару такмичења и смотри Министарства просвете и без обзира на то, негде смо сматрали да су ова деца већ се истакла тиме што су у два круга показала добре резултате и мислимо да треба некако да се награди. То је некако мобилисало целу нашу школску заједницу да подржимо своје ученице, било их је три, директно за тај полуфинални круг две ће отићи са својим менторима. Осим њих, позвано је још шест ученика да се квалификују за светско првенство, просто је негде могућност да и они искусе тај такмичарски дух у страној земљи − рекла је директорка ове школе Маја Радоман Цветићанин.