Debakl Aleksinčana u Bojniku

U šestom kolu jesenjeg prvenstva Druge regionalne lige – Istok košarkaši  aleksinačkog Jastreba gostovali su lideru šampionata, ekipi Radana iz Lebana.

Meč je odigran u Bojniku, a lider prvenstva je, kako se i očekivalo, u potpunosti opravao ulogu favorita i visokim rezultatom pobedio Aleksinačane – 87:51.

− Gostovali smo ekipi koja od početka prenstva ne zna za poraz. Imaju zaista dobar tim, popunjeni su na svim pozicijama i deluje da mogu da završe sezonu sa svim pobedama − kaže za naš portal predsednik kluba i igrač, Marko Habe. − Sa druge strane, mi smo nastupili značajno oslabljeni. Usled obaveza na poslu i zdravstvenih problema, nekoliko bitnih igrača nisu mogli da putuju na ovaj meč. I pored toga, rezultatska razlika sa kraja utakmice nije najrealnija. Naš trener je veći deo poslednje četvrtine iskoristio za najmlađe igrače, koji inače dobijaju nešto manju minutažu, što se neminovno odrazilo na rezultat i poraz učinilo ubedljivijim. Naravno, zbog toga ne žalimo. Stalo nam je da konstantno podmlađujemo ekipu a to nekada ima cenu u rezultatskom smislu − naglašava Habe.

Posle šest prvenstvenih kola, Jastreb je na drugom mestu sa osam bodova, a narednu utakmcu igraće na svom parketu protiv Svrljiga. Meč je na programu u subotu od 13 sati.

RADAN – JASTREB  87:51 (19:15, 26:14, 23:14, 19:8)

RADAN: Veličković 2, Stojanović 20, Ivković 30, Bogdanović, Jović 10, Ilić N. 2, Mitić 2, Zdravković 4, Ilić M. 2, Ilić A. 5, Denić 10.

JASTREB: Mikić 5, Nedeljković 17, Mladenović, Dekić, Golubović 5, Bogićević 2, Jeremić 6, Vasić, Anđelković 2, Damjanić 3, Habe 11.