Četiri medalje i četiri plasmana na državno prvenstvo

Članovi Džudo kluba „Aleksinac” nastavljaju seriju odličnih rezultata na različtim takmičenjima. Ovoga puta na Prvenstvu Centralne Srbije za starije dečake i devojčice u Brusu, mladi aleksinački džudisti osvojili su četiri medalje i isto toliko plasmana na Prvenstvo Srbije koje će se održati 28. maja u Beogradu.

Srebro je osvojio Lazar Stoiljković (+73 kg), dok je bronzana odličja izborilo troje takmičara: Petra Ristić (-57 kg), Vuk Petrović (-50 kg) i Lazar Rusimović (+73 kg).

Trener Bojana Stanković kaže da su članovi kluba u 2022. godini zabeležili odlične rezultate.

− Do sada smo učestvovali na 14 takmičenja i osvojili čak 65 medalja, odnosno 13 zlatnih, 17 srebrnih i 35 bronzanih. Najviše odličja doneli smo sa međunarodnih turnira, ukupno 45, na državnom prvenstvu izborili smo četiri medalje, a na prvenstvima Centralne Srbije 16. Ovi rezultati potvrđuju da se u klubu dobro i vredno radi, a kada je to tako rezultati dolaze sami − ističe Bojana.

Ovog vikenda članovi DŽK „Aleksinac” učestvovaće na Kupu cara Konstantina u Nišu. Takmičenje se održava sutra u Hali sportova „Miroslav Antić”.

Fotografije: DŽK „Aleksinac”