„Carići” caruju, poraz Napretka, borbeni Žitkovčani

Utakmicama 15. kola završeno je jesenje prvenstvo fudbalera u Zoni Centar.

U komšijskom derbiju u Ražnju Bukovik je ubedljivo sa 3:0 pobedio ekipu OFK Napretka iz Aleksinca. Mreže su mirovale do 44. minuta, kada domaći tim golom Nikolića došao do vođstva. Na 2:0 povisio je Tasković u 54. minutu, a konačan rezultat postavio je Zdravković iz jedanaesterca u 90. minutu. Od 48. minuta Ražanjci su igrali sa igračem manje pošto je Milošević dobio drugi žuti karton.

OFK Napredak 1929 Aleksinac (foto iz arhive)

Na utakmici u Belotincu, gde je igrala protiv Naših krila, žitkovačka Morava je nastupila bez šestorice prvotimaca i bez rezervnih igrača.

FK Morava Žitkovac

No, bez obzira na ovaj hendikep Žitkovčani su velikom borbenošću uspeli da osvoje bod. Igrač Morave Nemanja Marković, uz asistencju Bratislava Novkovića, doneo je svom timu prednost u 7. minutu. Domaća ekipa izjednačila je iz penala u 23. minutu, a Dušan Velinov je posle sjajnog driblinga u kaznenom prostoru u 36. minutu pogodio cilj – 1:2. Početkom drugog poluvremena domaćini su izjednačili rezultat, a posle desetak minuta stigli su i do vođstva. Iako sa igračem manje, jer je Mitić dobio drugi žuti karton, Morava je u 86. minutu golom Markovića stigla do egala – 3:3.

Niš: OFK Sinđelić – Jedinstvo (Gornji Matejevac) 3:1,
Niš: Aluminijum – Delijski vis (Niš) 2:3,
Batušnac: Mladost – Mladost (Medoševac) 1:0,
Niš: Rudar (Jelašnica) – Car Konstantin (Niš) 1:4,
Malošište: Malošište – OFK Niš 2:0, i
Orljane: Orljane – Pukovac 4:3.

Titula jesenjeg šampiona pripala je Caru Konstantinu sa 38 bodova, ispred OFK Sinđelića koji je na drugom mestu tri boda manje. OFK Napredak završio je polusezonu na četvrtom mestu sa 24 boda, a isti broj bodova imaju i Pukovac na petom mestu i Mladosti iz Batušinca koja je na šestoj poziciji. Morava je osvojila 11. mesto sa 16 bodova.

Fotografije sa utakmice Naša krila – Morava: Mihajlo Ilić

BUKOVIK – OFK NAPREDAK 3:0 (1:0)

Igralište u Ražnju. Gledalaca: 250. Sudija: Bratislav Jović (Niš). Strelci: 1:0 Nikolić u 44, 2:0 Tasković u 54, 3:0 Zdraković (iz penala) u 90. minutu. Žuti kartoni: Denić (Bukovik), N. Cander, S. Lazić, Čabrić (OFK Napredak). Crveni karton: Milošević (Bukovik) u 48. minutu.

BUKOVIK: M. Stefanović, Milošević, Denić, Zdravković, Avramović, Anđelković (od 70. Đorđević), I. Stefanović, Nikolić (od 90. Milenković), Živković (od 80. Dušanić), Prokić (od 90. Ristić), Tasković.

OFK NAPREDAK: Čudić, R. Stojanović, Nešić, N. Cander, Miljković (od 79. U. Lazić), Stanković, Zeka, S. Lazić, Gojković (od 82. D. Cander), Čabrić, Arsić (od 46. Mladenović).