Брђанка бриљирала, Звезда без бодова

У петом колу Регионалне футсал лиге – група Север, Брђанка је играла у Алексинцу против Минерса из Мајданпека, док је Звезда из Горњег Љубеша у Књажевцу одмерила снаге са Тимакумом.

Од самог почетка утакмице у Алексинцу Брђанка је наметнула свој темпо и чврстом и одлучном игром стигла до убедљиог тријумфа – 6:1. Гости су колико-толико били равноправан такмац само у првом делу првог полувремена. Никола Костић је постигао хет-трик, по један гол додали су Јевремовић, Пендо и Спасић, док је гол за госте дао Јовановић.

На гостовању у Књажевцу Звезда се представила као солидна екипа састављена од добрих и искусних футсалера. У првом полувремено било је нерешено – 1:1, у наставку црвено-белима је попустила концентрација; за три минута примили су два гола и препустили цео плен Књажевчанима – 3:1.

После овог кола Брђанка је са трећег скочила на друго место и има 10 бодова, док је Звезда остала на четртој позицији са шест бодова.

У наредном колу Брђанка одлази у Брус на меч са Копаоником, а Звезда у Хали спортова у Алексинцу дочекује Расадник из Великог Шиљеговца.

БРЂАНКА – МИНЕРС 6:1 (3:1)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 60. Судије: Игор Рајковић (Деспотовац) и Никола Драшковић (Крушевац). Стрелци: 1:0 Јевремовић у 5, 2:0 Костић у 6, 2:1 Алексовски у 9, 3:1 Костић у 13, 4:1 Пендо у 25, 5:1 Костић у 29, 6:1 Спасић у 35. минуту. Жути картони: Спасић (Брђанка), Кораћ (Минерс).

БРЂАНКА: ШУЋУР, ГОЈКОВИЋ, АРСИЋ, ЈЕВРЕМОВИЋ, ПЕНДО, Спасић, Костић, Н. Стојановић, Стевановић, Ахмети.

МИНЕРС: МАТЕЈЕВИЋ,ЈАНКОВИЋ, ЈОВАНОВИЋ, АЛЕКСОВСКИ, СТЕШИЋ, Радовановић, Поповић, Кораћ, Барбуловић, Филиповић, Анђелковић.

ТИМАКУМ – ЗВЕЗДА 3:1 (1:1)

Хала ОШ „Димитрије Тодоровић Каплар“, Књажевац. Гледалаца: 60. Судије: Стефан Мамула (Бор) и Немања Марковић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Милијић у 13, 1:1 Ђорђевић (6 м) у 19, 2:1 Милетић у 27, 3:1 Савић у 30. минуту. Жути картони: Стевановић (Тимакум), Лукић, Жиковић, Јанковић, Станисављевић (Звезда).

ТИМАКУМ: ХРИСТОВ, МИЛОЈЕВИЋ, М. МИХАЈЛОВИЋ, М. СТЕВАНОВИЋ, САВИЋ,  Ј. Михајловић, Стојадиновић, Милетић, Милијић, Златановић, Н. Стевановић.

ЗВЕЗДА: СТАНИСАВЉЕВИЋ, Л. ЈАНКОВИЋ, ЂОРЂЕВИЋ, ЛУКИЋ, ЖИВКОВИЋ, Миленковић, Лазић, Јовић, Степановић, Дабарчић, Тасић.