Bledo izdanje Aleksinčana

Na startu prolećnog dela šampionata Treće lige – Istok, futsaleri Kluba malog fudbala „Aleksinac 2015” poraženi su sinoć na svom parketu od „Pirgosa” iz Pirota sa 3:9 (2:5).

Utakmica je obilovala šansama na obe strane ali su se i ovoga puta, kao i u prvom delu prvensta, Piroćanci mnogo bolje snašli. Već u prvih desetak minuta  stekli su prednost od četiri gola. Aleksinčani su se tek tada trgli, krenuli da jure  rezultat, međutim uprkos naporima nisu uspeli da anuliraju prednost gostiju koju su dodali gas, postigli još pet golova i na kraju sasvim zasluženo trijumfovali.

Posle ovog kola „Aleksinac 2015” je na osmom mestu sa 13 bodova. U narednom kolu, u subotu, Aleksinčani će u Vlasotincu igrati protiv „Rosulje 2018”.

ALEKSINAC – PIRGOS 3:9 (2:5)

Hala sportova, Aleksinac. Sudije: Aleksandar Minić, Miloš Jocić (Knjaževac). Strelci: 0:1 Petrović u 2, 0:2 Jonić u 3, 0:3 Vasić u 4, 0:4 Kamenović u 11, 1:4 Matejev u 13, 1:5 Mijić u 19, 2:5 Đurić u 19, 2:6 Jonić u 24, 2:7 Kostić u 25, 2:8 Kamenović u 37, 3:8 Spasić u 38, 3:9 Mančić u 39. minutu. Žuti karton: Zeka (Aleksinac).

ALEKSINAC: ČUDIĆ, ĐURIĆ, JEZDIĆ, ZEKA, ŽIVIĆ, Petković, Matejev, N. Stojanović, M. Zemljak, Živković, Spasić.

PIRGOS: MANČIĆ, KOSTIĆ, VASIĆ, PETROVIĆ, JONIĆ, Kamenović, Adamović, Mijić, Tošić, Filipović, Mitić.

Fotografije: Dino Denkić.