Aleksinčani u pobedničkom ritmu

U petom kolu Prve lige – Istok, rukometaši RK Aleksinac pred svojim navijačima pobedili su ekipu Niške Banje u i tako nastavili seriju dobrih igara i pobeda.

Bila je to, kako se i očekivalo,  teška i neizvesna utakmica. Prvo poluvreme proteklo je u rezultatskoj klackalici. Rivali su se smenjiali u vođstvu da bi se prvi deo meča završioegalom – 19:19. I u prvih deset minuta minuta nastavka viđena je izjednačena igra. Međutim, od 40. minuta, kada je rezultat glasio 24:24, Aleksinčani su preuzeli inicijativu i zaigrali agresivnije, napravili  rezultatsku distancu, održali je do kraja utakmice i zasluženo slavili sa četiri gola razlike – 36:32.

− Rezultat pokazuje da smo previše golova primili i da odbrana nije funkcionisala kako treba i kako smo očekivali. U suštini, napadom i mogu da budem zadovoljan; bilo je promašaja i grešaka, što je, naravno,  sastavni deo igre, ali odbrana je dosta škripala. Primili smo dosta smo brzih i laganih golova , što se do sada nije događalo, pa ćemo morati da radimo na tom segmentu igre − kaže trener RK Aleksinac, Vladan Stošić. – Što se Niške Banje tiče, mogu reći da me je vrlo prijatno iznenadila; to je odlična ekipa i nije bez razloga jedan od konkurenata za viši rang takmičenja, odnosno za prva dva mesta koja vode u baraž − dodaje Stošić.

U ekipi Aleksinca najefikasniji je bio Bojan Stefanović sa devet golova, a u ekipi gostiju Nikola Stojković sa istim brojem pogodaka.

I u narednom kolu Aleksinčani igraju na svom parketu;  u goste im dolazi ekipa Pirota.

Fotografije: RK Aleksinac

I dalje bez pobede

I rukometašice ŽRK Aleksinac igrale su proteklog vikenda na svom parketu. Rival im je bio Feniks iz Vranja koji je pobedio sa 17:28 (9:18).

U prvih pet kola Prve lige – Istok Aleksinčanke nisu osetile slast pobede, a u narednom kolu u derbiju začelja gostuju Žitorađi.