Aleksinčani položili težak ispit

Rukometaši Rukometnog kluba „Aleksinac”, jesenji šampioni i lideri prvenstva, imali su težak ispit u Pirotu, gde su igrali protiv istoimene ekipe. Nakon neizvesne završnice Aleksinčani su slavili sa tri gola razlike – 23:26.

− Teško i iznenađujuće napeto bilo je u Pirotu. Do 50. minuta utakmica je bila u rezultatskom egaluali, na sreću, završena je našom pobedom. Treba svakako izvući pouke iz ove utakmice − kaže za naš portal trener aleksinačkog tima, Vladan Stošić. − Do kraja šampionata ostala su još trikola. Od šest mogućih bodova nama su dovoljna tri ili četiri boda da bismo završili prvenstvo onako kako smo i planirali, a onda će slediti pripreme za baraž − dodaje naš sagovornik.

Aleksinčani su i dalje na čelu tabele, sada sa 28 bodova. Knjaz je drugi sa 24 boda, Rtanj zauzima treću poziciju sa 21 bodom, itd.

U narednom kolu RK Aleksinac dočekuje ekipu Žitorađe.

ORK PIROT – RK ALEKSINAC 23:26 (11:13)

Sportska hala Kej, Pirot. Gledalaca: 46. Sudije: Cvetković, Spasić. Sedmerci: Pirot 6 (2), Aleksinac 5 (5). Isključenja: Pirot 16, Aleksinac 10 minuta.

PIROT: Asković, Stamenović 2, Vuković 2, Živković, Beširević 1, Ilić, Gogov 3, Cvetković, Gligorijević 4, Georgiev 2, Ivanković 8, Ljubinković 1.

ALEKSINAC: Jovanović, Nisić 4, Živanović, Miljković 2, Stojković, Stefanović 2, Pejić 1, Mitrović, Milanović 2, Nedeljković, Stepanović 5, Ivanović, Pekas 5, Stanojević 5.