Алексинчани положили тежак испит

Рукометаши Рукометног клуба „Алексинац”, јесењи шампиони и лидери првенства, имали су тежак испит у Пироту, где су играли против истоимене екипе. Након неизвесне завршнице Алексинчани су славили са три гола разлике – 23:26.

− Тешко и изненађујуће напето било је у Пироту. До 50. минута утакмица је била у резултатском егалуали, на срећу, завршена је нашом победом. Треба свакако извући поуке из ове утакмице − каже за наш портал тренер алексиначког тима, Владан Стошић. − До краја шампионата остала су још трикола. Од шест могућих бодова нама су довољна три или четири бода да бисмо завршили првенство онако како смо и планирали, а онда ће следити припреме за бараж − додаје наш саговорник.

Алексинчани су и даље на челу табеле, сада са 28 бодова. Књаз је други са 24 бода, Ртањ заузима трећу позицију са 21 бодом, итд.

У наредном колу РК Алексинац дочекује екипу Житорађе.

ОРК ПИРОТ – РК АЛЕКСИНАЦ 23:26 (11:13)

Спортска хала Кеј, Пирот. Гледалаца: 46. Судије: Цветковић, Спасић. Седмерци: Пирот 6 (2), Алексинац 5 (5). Искључења: Пирот 16, Алексинац 10 минута.

ПИРОТ: Асковић, Стаменовић 2, Вуковић 2, Живковић, Беширевић 1, Илић, Гогов 3, Цветковић, Глигоријевић 4, Георгиев 2, Иванковић 8, Љубинковић 1.

АЛЕКСИНАЦ: Јовановић, Нисић 4, Живановић, Миљковић 2, Стојковић, Стефановић 2, Пејић 1, Митровић, Милановић 2, Недељковић, Степановић 5, Ивановић, Пекас 5, Станојевић 5.