Напредак убедљив у Лесковцу

КК Напредак Босфорус савладао је домаћу екипу Здравља са 77:103 (22:12, 15:31, 28:28, 12:32). До четвртог узастопног тријумфа Алексинчане је предводио Марко Стевановић са убачених 26 поена (индекс 34). Напредак је лоше ушао у меч, изгубио прву деоницу, да би у наредних 30 минута демонстрирао силу над домаћим тимом.

Сам почетак меча био је веома лош по алексиначки састав. Брзоплете и безидејне идеје у нападу Напретка, дале су ветар у леђа Лесковчанима, који су на крилима одличног шута ван линије 6,75 добили прву четвртину са 22:12.

Од другог периода, ствари се на терену драстично мењају у корист нашег тима. Напредак и даље није имао погођену тројку, али агресивнија игра у одбрани, као и паметнија решења у нападу доносе велику предност у ових 10 минута, које је Напредак добио са 31:15. Прве поене у овом делу утакмице, тим из Лесковца постигао је тек након 6 минута игре. Оно што је спречило већу катастрофу Здравља у првом делу меча, јесте њихова одлична реализација у шуту за тр (8/16).

Трећа деоница није донела никакве промене, што на терену – што на семафору. Алексиначка екипа успешно је задржала стечену предност, а коначно је прорадио и шут споља.

У последњих 10 минута, кошаркаши Напретка поново су ”додали гас”. У неким моментима деловало је да кошаркаши Здравља ни на који начин не могу до поена, док су на супротној страни терена, Алексинчани погађали са разних позиција. Вреди још поменути да је гостујући тим из Алексинца остварио апсолутну превласт у скоку (38-20), те у укупном индексу корисности (134-53).

Напредак Босфорус: Шикман 16 (11ск, 3ас), Зорнић 5, Јанчић 18 (3ск), Стојковић, Видић, Станисављевић 7 (4ск), Митић 4, Стевановић У., Стевановић М. 26 (6ск, 4укр), Богавац 19 (10ск), Ђурђевић 8 (5ас).

Напредак сада има учинак од 6 поеда и 4 пораза и заузима горнји део табеле Друге лиге Србије. У наредном колу, Алексинчани дочекују Жарково из Београда, које има победу мање.