NiF Abu Dabi

Filip među svetskom elitom

NiF Abu Dabi Lepa vest stigla je tokom vikenda iz dalekih Ujedinjenih arapskih emirata. Član džudo i džiudžicu kluba „NiF” iz Aleksinca i član reprezentacije Srbije, Filip Trajković, osvojio je treće mesto i bronzanu medalju u kategoriji juniori -94 kilograma na Svetskom prvenstvu za kadete i juniore u Abu Dabiju.

‒ Ovo takmičenje je bilo izuzetno zahtevno i Filip je imao težak žreb. U polufinalu je izgubio od takmičara iz Nemačke, između ostalog, i zbog nekoliko svojih grešaka. Međutim, za treće mesto Filip je pobedio Kazahstanca ‒ kaže trener u aleksinakom klubu „NiF” Dragan Trajković.

Ovo je četvrta svetska medalja koju su članovi Džudo i džiu-džicu kluba „NiF” doneli u Aleksinac, a druga Filipova. Prvu medalju, u kategoriji nada, ovaj mladi takmičar osvojio je 2013. u Atini.