FK Moravica, Subotinac

Subotinčani ne znaju za milost

Na startu jesenjeg dela šampionata Zone Istok, fudbaleri Moravice pred svojim navijačima, čak sa 7:0, pobedili su tim Majdanpeka iz istoimenog grada. Het-trik postigao je najbolji akter meča Nenad Milunović, a po jedan gol dali su Amir, Stojanović, Spalević i Trajković.

Posle više nego uspešnog debija, novi trener Moravice Goran Čudić nije krio zadovoljstvo učinkom svojih igrača:

‒ Mučili smo se prvih dvadeset minuta dok nismo srušili čvrst bedem gostiju koji su očigledno došli sa namerom da se brane. Međutim, kada je iskusni Milunović postigao prvi pogodak sve je bilo mnogo lakše. Do kraja prvog dela dali smo još dva gola, a u drugom poluvremenu još četiri. Rezultat je mogao biti ubedljiviji da smo iskoristili desetak izglednih prilika.

Goran Čudić
Goran Čudić

‒ Ovih 7:0 na samom startu prvenstva verovatno obećavaju dobru i berićetnu sezonu za Moravicu?

‒ Tokom prelaznog roka u klub je stiglo nekoliko iskusnih igrača, pa se može reći da je naša ekipa lep spoj iskustva i mladosti. Naš cilj je jasan: osvajanje prvog mesta i plasman u Srpsku ligu!

I u drugom kolu Subotinčani su domaćini. U nedelju od 16:30 ugostiće ekipu Đerdapa iz Kladova.