Prvo, pa – pobeda!

Na startu prvenstva Treće futsal lige – grupa Istok, ekipa Kluba malog fudbala „Aleksinac 2015” sinoć je u ovdašnjoj Hali sportova pobedila tim „Bora” sa 3:1.

Posle obostrano oprezne igre, u 8. minutu mrežu gostiju načeo je novajlija u aleksinačkom timu, Stefan Đurić. Onda je usledila revija promašaja, pa se na drugi gol čekalo sve do 30. minuta kada je kapiten domaćih Aleksa Stojmenović, nakon sjajne akcije, iz neposredne blizine savladao protivničkog golmana. U 34. minutu Nikola Kostić je povisio na 3:0, da bi u samom finišu utakmice, u 40. minutu, konačan rezultat postavio je Nikola Nikolić.

Aleksandar Zemljak, trener KMF Aleksinac 2015– Naš debi u višem rangu bio je više nego uspešan. Sasvim zasluženo smo pobedili Borane koji su vrlo dobra i uigrana ekipa koja već godinama igra u trećeligaškoj konkurenciji – rekao je posle utakmice trener KMF „Aleksinac 2015”, Aleksandar Zemljak.

KMF „Aleksinac 2015 – KMF „Bor 3:1 (1:0)

Hala sportova Aleksinac. – Gledalaca: oko 100. Sudije: Bratislav Jović i Nikola Antić (obojica iz Niša).  Strelci: 1:0 Đurić u 8, 2:0 Stojmenović u 30, 3:0 Kostić u 34, 3:1 Nikolić u 40. minutu. Žuti kartoni: Đurić, Lovrenčić (Aleksinac), Stanojević, Krstić (Bor). Crveni kartoni: M. Stanković u 36. i Kostić u 40. min. (Aleksinac), Mirković u 40. minutu (Bor).

Detalj sa utakmice Al. Bor

ALEKSINAC: PETKOVIĆ, STOJMENOVIĆ, STANKOVIĆ, LAZIĆ, LOVRENČIĆ. Golubović, Đurić, Kostić, Zeka, Čudić, Ristić, Mitić, Lazarević.

BOR: STOJČIĆ, STANOJEVIĆ, DALIBOR MIRKOVIĆ, DEJAN MIRKOVIĆ, TERZIĆ, Đorđević, Aleksić, Bulatović, Ramadani, Krstić, Nakić, Nikolić.