Прво, па – победа!

На старту првенства Треће футсал лиге – група Исток, екипа Клуба малог фудбала „Алексинац 2015” синоћ је у овдашњој Хали спортова победила тим „Бора” са 3:1.

После обострано опрезне игре, у 8. минуту мрежу гостију начео је новајлија у алексиначком тиму, Стефан Ђурић. Онда је уследила ревија промашаја, па се на други гол чекало све до 30. минута када је капитен домаћих Алекса Стојменовић, након сјајне акције, из непосредне близине савладао противничког голмана. У 34. минуту Никола Костић је повисио на 3:0, да би у самом финишу утакмице, у 40. минуту, коначан резултат поставио је Никола Николић.

Aleksandar Zemljak, trener KMF Aleksinac 2015– Наш деби у вишем рангу био је више него успешан. Сасвим заслужено смо победили Боране који су врло добра и уиграна екипа која већ годинама игра у трећелигашкој конкуренцији – рекао је после утакмице тренер КМФ „Алексинац 2015”, Александар Земљак.

КМФ „Алексинац 2015 – КМФ „Бор 3:1 (1:0)

Хала спортова Алексинац. – Гледалаца: око 100. Судије: Братислав Јовић и Никола Антић (обојица из Ниша).  Стрелци: 1:0 Ђурић у 8, 2:0 Стојменовић у 30, 3:0 Костић у 34, 3:1 Николић у 40. минуту. Жути картони: Ђурић, Ловренчић (Алексинац), Станојевић, Крстић (Бор). Црвени картони: М. Станковић у 36. и Костић у 40. мин. (Алексинац), Мирковић у 40. минуту (Бор).

Detalj sa utakmice Al. Bor

АЛЕКСИНАЦ: ПЕТКОВИЋ, СТОЈМЕНОВИЋ, СТАНКОВИЋ, ЛАЗИЋ, ЛОВРЕНЧИЋ. Голубовић, Ђурић, Костић, Зека, Чудић, Ристић, Митић, Лазаревић.

БОР: СТОЈЧИЋ, СТАНОЈЕВИЋ, ДАЛИБОР МИРКОВИЋ, ДЕЈАН МИРКОВИЋ, ТЕРЗИЋ, Ђорђевић, Алексић, Булатовић, Рамадани, Крстић, Накић, Николић.