Fudbal

Пораз Моравице, „рударима” најзад бод

На гостовању у Неготину, у дербију деветог кола Зоне Исток, фудбалери Моравице из Суботинца поражени су од екипе Хајдук Вељка са 3:1(1:0).

Amir Zeka, FK Moravica Неготинци су повели у 25. минуту, када је Вујадиновић савладао Чудића са беле тачке. У 75. минуту Амир Зека (на слици) је поравнао резултат – 1:1. Међутим, десет минута касније „резервиста” Бреговљановић је повисио на 2:1, да би у последњим тренуцима утакмице победу домаћем тиму осигурао Вујадиновић.

Наш други зонаш, Рудар Алпос, после шест кола најзад је освојио један бод, јер је на Алексиначком Руднику против Наших крила из Белотинца играо без голова – 0:0. Пет минута пре краја утакмице, играч домаћих Стојанов прокоцкао је прилику за погодак.

Књажевац: ТимочанинСврљиг 4:0,
Кладово: БродоремонтМалошиште 3:1,
Боговина: БСКЂердап (Кладово) 0:2,
Орљане: ОрљанеТимок (Зајечар) 1:0,
Зајечар: КабловиБуковик (Ражањ) 0:0, и
Слатина: ОФК СлатинаМајданпек 3:0.

Тимочанин је и даље први на табели са 25 бодова, Хајдук Вељко и Моравица имају по 18 бодова и деле друго и треће место, док је Рудар Алпос на последњем, 16. месту са два бода.