OFK-Napredak-1929

Napredak ide dalje

OFK Napredak 1929 –OFK Sloga 1:0 (0:0)

Aleksinac, 14. septembar. Stadion Napretka. Gledalaca: oko 100. Sudija: Slavko Đorđević (Aleksinac) 7. Strelac: 1:0 Novak Stojanović u 89. minutu. Žuti kartoni: Bjelić (Napredak), Ivanović (OFK Sloga). Crveni karton: Đorđević (OFK Sloga) u 57. minutu.

OFK NAPREDAK 1929: Mladenović 6, Bjelić 6, Stojanović 6,5, Vasić 6, Babić 6,5, Janković 6,5, Milojević 6, Dabarčić 6,5, Filipović 6, Stojanović 6,5, Jovanović 6,5 (od 58. min. Stevanović-).

OFK SLOGA: D. Ivanović 6, Nikola Tasić 6, Jonev – (od 13. min. Đorđević 6), Ristić 6, Milosavljević 6,5, Mitić 6, Nemanja Tasić 6,5, Cvetković 6 (od 68. min. Mihajlović -), Jovanović 6,5, Vukić 6,5, I. Ivanović 6.

Igrač utakmice: Novak Radulović (Napredak 1929).

U prvom poluvremenu Dobrujevčani su propustili tri prilike za pogodak – Jovanović nije pogodio cilj u 18. i 27, a Vukić u 44. minutu.

Kazna je stigla minut pre kraja meča. Posle sjajne asistencije Dabarčića, mladi i perspektivni Novak Radulović sa sedam-osam metara savladao je nemoćnog golmana gostiju Ivanovića i tako svom timu overio „vizu“ za drugo kolo Kupa FSO Aleksinac.