Akcija

Žitkovčani srušili lidera prvenstva

U derbiju šestog kola Okružne fudbalske lige Morava je u Žitkovcu srušila lidera prvenstva, Rasovaču, pobedivši sa 5:2. Iako su gosti u 23. minutu vodili sa 1:2, igrači Morave uspeli su da naprave totalni preokret i, sasvim zasluženo, upišu još jednu „trojku”. Martin Ristić se tri puta upisao u listu strelaca, a Milan Vasić je dva puta zatresao protivničku mrežu.

Fudbaleri OFK Napretka 1929 slavili su u Aleksincu protiv Radničkog iz Kočana sa 3:0.

U Donjem Dušniku Napredak 2012 iz Krušja izborio je remi protiv Elida – 1:1.

U Zaplanjskoj Toponici Moravac je sa 3:0 pobedio Crvenu zvezdu iz Gornjeg Ljubeša.

Utakmica u Padini između istoimenog tima i Palilule iz Aleksinca prekinuta je u 81. minutu, pri rezultatu 3:2 za domaći tim, zbog napada jednog igrača Padine na pomoćnog sudiju Branka Dimitrijevića.

Balajinac: ZemljoradnikMladost (Batušinac) 1:1,
Čapljinac: RadničkiNaisus (Rožine) 4:4, i
Doljevac: DoljevacMoravac (Čečina) 0:0.

Na čelu tabele sa po 15 bodova su Rasovača i OFK Napredak 1929 iz Aleksinca.

Kada je reč o ekipama sa područja aleksinačke opštine, plasman je sledeći: Morava je na petom mestu sa 12 bodova, Palilula je osma sa dva boda manje, Napredak 2012 je sedmi sa sedam bodova, Sloga iz Kormana je 14. sa šest, a Crvena zvezda zauzima 16. mesto sa četiri boda.

Foto sa naslovne: Stefan Živković