Akcija

Житковчани срушили лидера првенства

У дербију шестог кола Окружне фудбалске лиге Морава је у Житковцу срушила лидера првенства, Расовачу, победивши са 5:2. Иако су гости у 23. минуту водили са 1:2, играчи Мораве успели су да направе тотални преокрет и, сасвим заслужено, упишу још једну „тројку”. Мартин Ристић се три пута уписао у листу стрелаца, а Милан Васић је два пута затресао противничку мрежу.

Фудбалери ОФК Напретка 1929 славили су у Алексинцу против Радничког из Кочана са 3:0.

У Доњем Душнику Напредак 2012 из Крушја изборио је реми против Елида – 1:1.

У Заплањској Топоници Моравац је са 3:0 победио Црвену звезду из Горњег Љубеша.

Утакмица у Падини између истоименог тима и Палилуле из Алексинца прекинута је у 81. минуту, при резултату 3:2 за домаћи тим, због напада једног играча Падине на помоћног судију Бранка Димитријевића.

Балајинац: ЗемљорадникМладост (Батушинац) 1:1,
Чапљинац: РадничкиНаисус (Рожине) 4:4, и
Дољевац: ДољевацМоравац (Чечина) 0:0.

На челу табеле са по 15 бодова су Расовача и ОФК Напредак 1929 из Алексинца.

Када је реч о екипама са подручја алексиначке општине, пласман је следећи: Морава је на петом месту са 12 бодова, Палилула је осма са два бода мање, Напредак 2012 је седми са седам бодова, Слога из Кормана је 14. са шест, а Црвена звезда заузима 16. место са четири бода.

Фото са насловне: Стефан Живковић