Zeka dva u metu za pobedu, remi Morave

U trećem kolu Zone Centar fudbaleri OFK Napretka 1929 iz Aleksinca zabeležili su i drugu pobedu u aktuelnom šampionatu. Naš drugi predstavnik, Morava iz Žitkovca, morao je da se zadovolji još jednim remijem.

Na Gradskom stadionu u Aleksincu OFK Napredak je sa 2:1 pobedio tim Rudara iz Jelašnice kraj Niša. Gosti su poveli u 28. minutu evrogolom Luke Jovanovića iz slobodnog udarca sa 20 metara. Međutim, pet minuta kasnije Amir Zeka je poravnao rezultat. Isti igrač, u 85. minutu još jedanput je  bacio u očaj golmana gostiju Komljenca i doneo svom timu tri dragocena boda.

OFK Napredak 1929 Aleksinac

U Nišu OFK Niš – Morava iz Žitkovca 1:1, drugi remi Morave u aktuelnom prvenstvu.

FK Morava Žitkovac

Pogotkom u 9. minutu Martin Ristić je Žitkovčanima doneo prednost od 0:1. Pola sata kasnije isti igrač je zaradio crveni karton. Gotovo 60 minuta Morava se uspešno branila i u više navrata pokušala da ugrozi gol Nišlija, ali u samom finišu utakmice Živojin Nikolić je savladao Pejčinovića za 1:1.

Ostali rezultati:

Niš: OFK Sinđelić – Mladost (Batušinac) 5:1,
Niš: Car Konstantin – Naša krila (Belotinac)  3:2,
Medoševac: Mladost – Orljane 1:2,
Niš: Delijski vis – Malošište 1:1,
Ražanj: Bukovik – Aluminijum (Niš) 4:0, i
Pukovac: Pukovac – Jedinstvo (Gornji Matejevac)  1:1.

Sa maksimalnim učinkom od devet bodova, na tabeli vodi OFK Sinđelić.

Što se naših predstavnika tiče, Napredak je na  trećem mestu sa šest bodova, a Morava na 14. poziciji sa dva boda.

OFK NAPREDAK 1929 – RUDAR 2:1 (1:1)

Gradski stadion, Aleksinac. Gledalaca: 100. Sudija: Aleksandar Jovanović (Prokuplje). Strelci: 0:1 Jovanović u 28, 1:1 Zeka u 33, 2:1 Zeka u 85. minutu. Žuti kartoni: Nik. Stojanović, Stanković, M. Zemljak (Napredak), Rakić, V. Stojanović (Rudar).

OFK NAPREDAK: Čudić, R. Stojanović (od 83. Mladenović), Nešić, N. Cander, Stanković (od 83. Miljković), M. Zemljak (od 56. Živić), Zeka, S. Lazić (od 64. Čabrić), Nik. Stojanović (od 56. Gojković), Popović, Milunović.

RUDAR: Komljenac, N. Tasić, Rakić, V. Stojanović, Jovanović, Živković, Petrović, Mišić, Đorđević, Nedeljković, V. Tasić.

Fotografije sa utakmice OFK Niš – Morava: Mihajlo Ilić.