Велика победа: Напредак бољи од Пазара

Кошаркаши алексиначког Напретка савладали су Нови Пазар 84:80 (17:18, 21:19, 23:19, 23:24). Домаћа екипа је током већег дела сусрета била у вођству, али су Пазарци константно претили и држали резултатски прикључак. Најефикаснији у Напретку био је Деандре Диксон са 17 поена и 10 скокова.

Одлично су Алексинчани отворили меч у Алексинцу. Сјајна игра у дефанзиви донела је +8 у 7. минуту, а Напредак је за то време противнику дозволио свега 4 поена – 12:4.

Уследио је фуриозан одговор противника, који је за нешто више од једног минута анулирао заостатак – 12:12.

Меч је до саме завршнице углавном протекао у сличном ритму. Напредак би се одлепио на +7 или 8, а онда би Нови Пазар серијом поена дошла на минимални заостатак.

Победник сусрета дефинитивно је одлучен 52 секунде до краја меча. Након одличног протока лопте домаћина, иста је стигла до усамљеног Дувњака, а  овај је постигао три поена за великих 79:70. Алексиначки прволигаш је на крају дошао до велике победе против фаворизованог ривала – 84:80.

Поред Диксона, двоцифрени учинак забележили су још четворица играча: Ћирковић 12 (3ас.), Картер, Никола Раичевић (8ас.) и Станковић (8ск.) по 11 поена. Најбољи +/- однос имао је Димитрије Раичевић (13).

Пред Напретком ће свој наредни меч одиграти следећег викенда (27 или 28. фебруара), када ће екипа гостовати земунској Младости, лидеру КЛС лиге. Предстојећи период у алексиначком клубу биће искоришћен за опоравак од здравствених проблема неколико играча, као и за додатно уигравање тима.