Важна победа Напретка

Кошаркашки клуб Напредак ЈКП савладао је Динамик на свом терену 79:75 (15:19, 18:14, 25:16, 21:26). У веома исцрпљујућем и узбудљивом мечу у Алексинцу, домаћи тим остварио је вредну победу у даљој борби за опстанак у КЛС лиги. Победника је предводио Олин Картер са 30 поена и 8 скокова.

Прва деоница протекла је у знаку гостију, који су у 4. минуту, након тројке Томашевића, стекли +5 – 6:11. Домаћи кошаркаши нису дозволили противнику да се резултатски одлепи, иако је Динамик водио након 10 минута игре – 15:19.

Јака дефанзива код оба тима узела је примат у односу на напад, па је и полувреме завршено са малим, подједнаким бројем поена – 33:33.

Напредак је у трећем периоду пружио најбољу игру на целој утакмици, а у 29.минуту је након Каралићевих слободних бацања дошао до максималних +11 – 54:43. Динамик је за нешто више од једног минута узвратио серијом 1:6 и преполовио заостатак. Узвратио је на другој страни сјајни Картер, који је са звуком сирене погодио тројку за 58:49, уочи уласка у одлучујућу деоницу.

Тројком Николе Раичевића у 33.минуту, Алексинчани поново долазе до двоцифреног вођства – 65:64. Уследиле су три брзе тројке Пашајлића и Ђорђевића, да би и Циани погодио за вођство свог тима – 66:67. Узвратио је Напредак још јендом преко Картера, који је везао 6 поена и донео својој екипи +5 на нешто мање од 2 минута до краја – 71:66.

Још једном су Ђорђевић и Томашевић били прецизни ван линије 6,75 , али је Напредак одолео и овом налету и на крају однео велику победу – 79:75.

Био је ово 9. тријумф изабраника Душана Јелића, који већ у суботу гостују ОКК Београду.

Поред Картера, двоцифрени учинак у Напретку имали су: Диксон (7ск.) и Н. Раичевић (8ск., 6ас.) по 11, Д. Раичевић (3ас.) 10 поена.