KMF

„Тројкаˮ повећала шансе за опстанак

У 14. колу Треће лиге – Исток, футсалери Клуба малог фудбала „Алексинац 2015ˮ на свом паркету и без присуства гледалаца до врха су напунили мрежу индиспонираних гостију из Куршумлије, победивши екипу Беле цркве са 9:2. Изабраници тренера Александра Степића одлично су отворили меч и већ од првог минута почели да решетају мрежу голмана Драгана Миљковића. Алексинчани су питање победника решили још у првом полувремену, па су на одмор отишли са резултатом 8:2. У наставку постигли су још један гол и тако сасвим заслужено уписали „тројку“ која им повећава шансе за опстанак међу трећелигашима.

‒ После лошег издања у Прокупљу одржали смо састанак на коме смо се договорили да окренемо други лист, да играмо борбеније и да се више залажемо на паркету како би направили што бољи резултат и изборили опстанак ‒ каже председник клуба Леонардо Матић. ‒ До краја првенства преостале су нам још четири утакмице. У следећм колу гостујемо лидеру првенства, екипи Лесковца, а затим ћемо угостити екипе Пирота, Минерса из Мајданпека и Тимока из Зајечара. У Лесковац ћемо ићи с намером да направимо брејк, а када је реч о ове три утакмице на домаћем терену рачунамо на цео плен, открива део планова наш саговорник.

Троструки стрелац за домаћи тим био је Никола Станковић, два гола постигао је Владимир Ђурђевић, а по један Милош Миладиновић, Димитрије Раденковић, Ђорђе Стојановић и Андрија Живковић.

Алексинац – Беле цркве 9:2 (8:2)

Хала спортова Алексинац. Судије: Милош Грујић, Милош Радић (обојица из Ниша). Стрелци: 1:0 Станковић у 1, 2:0 Станковић у 3, 3:0 Миладиновић у 5, 4:0 Раденковић у 6, 5:0 Станковић у 12, 5:1 Радосављевић у 14, 6:1 Ђурђевић у 17, 7:1 Ђурђевић у 18, 8:1 Стојановић у 18, 8:2 Арсенијевић у 19, 9:2 Живковић у 24. минуту. Жути картони: Раденковић, Илић (Алексинац).

АЛЕКСИНАЦ: СТАМЕНКОВИЋ, ЖИВКОВИЋ, СТАНКОВИЋ, ЂУРЂЕВИЋ, РАДЕНКОВИЋ, Бобичић, Илић, Стојановић, Дабарчић, Миладиновић, Петковић, Зека.

БЕЛЕ ЦРКВЕ: МИЉКОВИЋ, РАКИЋ, ЗДРАВКОВИЋ, ПОПОВИЋ, РАДОСАВЉЕВИЋ, Милошевић, Арсенијевић.