KMF

„Trojkaˮ povećala šanse za opstanak

U 14. kolu Treće lige – Istok, futsaleri Kluba malog fudbala „Aleksinac 2015ˮ na svom parketu i bez prisustva gledalaca do vrha su napunili mrežu indisponiranih gostiju iz Kuršumlije, pobedivši ekipu Bele crkve sa 9:2. Izabranici trenera Aleksandra Stepića odlično su otvorili meč i već od prvog minuta počeli da rešetaju mrežu golmana Dragana Miljkovića. Aleksinčani su pitanje pobednika rešili još u prvom poluvremenu, pa su na odmor otišli sa rezultatom 8:2. U nastavku postigli su još jedan gol i tako sasvim zasluženo upisali „trojku“ koja im povećava šanse za opstanak među trećeligašima.

‒ Posle lošeg izdanja u Prokuplju održali smo sastanak na kome smo se dogovorili da okrenemo drugi list, da igramo borbenije i da se više zalažemo na parketu kako bi napravili što bolji rezultat i izborili opstanak ‒ kaže predsednik kluba Leonardo Matić. ‒ Do kraja prvenstva preostale su nam još četiri utakmice. U sledećm kolu gostujemo lideru prvenstva, ekipi Leskovca, a zatim ćemo ugostiti ekipe Pirota, Minersa iz Majdanpeka i Timoka iz Zaječara. U Leskovac ćemo ići s namerom da napravimo brejk, a kada je reč o ove tri utakmice na domaćem terenu računamo na ceo plen, otkriva deo planova naš sagovornik.

Trostruki strelac za domaći tim bio je Nikola Stanković, dva gola postigao je Vladimir Đurđević, a po jedan Miloš Miladinović, Dimitrije Radenković, Đorđe Stojanović i Andrija Živković.

Aleksinac – Bele crkve 9:2 (8:2)

Hala sportova Aleksinac. Sudije: Miloš Grujić, Miloš Radić (obojica iz Niša). Strelci: 1:0 Stanković u 1, 2:0 Stanković u 3, 3:0 Miladinović u 5, 4:0 Radenković u 6, 5:0 Stanković u 12, 5:1 Radosavljević u 14, 6:1 Đurđević u 17, 7:1 Đurđević u 18, 8:1 Stojanović u 18, 8:2 Arsenijević u 19, 9:2 Živković u 24. minutu. Žuti kartoni: Radenković, Ilić (Aleksinac).

ALEKSINAC: STAMENKOVIĆ, ŽIVKOVIĆ, STANKOVIĆ, ĐURĐEVIĆ, RADENKOVIĆ, Bobičić, Ilić, Stojanović, Dabarčić, Miladinović, Petković, Zeka.

BELE CRKVE: MILJKOVIĆ, RAKIĆ, ZDRAVKOVIĆ, POPOVIĆ, RADOSAVLJEVIĆ, Milošević, Arsenijević.