Тријумф за врх табеле

У ванредном, 30. колу Окружне лиге, фудбалери ОФК Напретка 1929 јуче су на Градском стадиону у Алексинцу са 2:0 савладали екипу Младости из Батушинца. Оба гола постигнута су у другом полувремену – први у 66. минуту дао је Китић, а два минута касније коначан резултат поставио је Лазић. Од 67. минута гости су играли са играчем мање, јер је Стојадиновић добио други жути картон.

1:0 – Китић у 66. минуту

‒ До победе смо дошли теже него што смо очекивали ‒ рекао нам је после утакмице тренер ОФК Напредтка 1929, Марко Бајић. ‒ Можда је важност меча утицала на лошију игру у првом полувремену. Међутим, у другом делу дали смо све од себе и заслужено тријумфовали ‒ истиче наш саговорник.

После овог кола Алексинчани су преузели водећу позицију на табели са 72 бода.
Јуче су, иначе, одигране још две утакмице. Слогу је у Корману са 2:3 победио Наисус из Рожине, а на утакмици у Рожини, где су ривали били Падина и Моравац из Заплањске Топонице, победили су гости са 3:4.

Данас од 17 сати на програму су још двa меча – у Кочану Раднички – Напредак 2012 из Крушја и у Доњој Расовачи Расовача – Црвена звезда из Горњег Љубеша.
У склопу 30. кола, прекјуче је у Чечини Моравац победио Палилулу из Алексинца са 5:4.
Слободна у овом колу је Морава из Житковца.

ОФК Напредак 1929 – Младост (Б) 2:0 (0:0)

Градски стадион у Алексинцу. Гледалаца: око 100. Судија: Предраг Миловановић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Китић у 66, 2:0 Лазић у 68. минуту. Жути картони: Лазић, Н. Цандер (ОФК Напредак 1929), Јоцић, Илић, (Младост). Црвени картон: Стојадиновић (Младост) у 67. минуту.

2:0 – Лазић у 68. минуту

ОФК НАПРЕДАК 1929: Милетић, М. Цандер, Арсић, Н. Цандер (од 72. А. Стефановић), Ђокић, Јанковић, Милојевић (од 50. А. Стевановић), Лазић, Н. Бабић, Спалевић, Китић (од 80. Д. Јовановић).

МЛАДОСТ (Б): Н. Динић, М. Ђорђевић, Петровић, Стојадиновић, Марко Динић, Милош Динић, Јоцић, Миленковић, Ђорђевић, Н. Динић, Илић.